Podsumowanie akcji "Stop trzeźwość"

Podsumowanie akcji "Stop trzeźwość"

W weekend grójecka drogówka przeprowadziła kolejne działania „Stop Trzeźwość”, podczas których prowadzono wzmożone kontrole trzeźwości kierowców.

Za nami zaledwie trzy dni długiego majowego weekendu, a już można wyliczać przypadki, w których kierowcy totalnie zignorowali przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznej jazdy, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Alkohol i brawura, to tylko niektóre zachowania mogące skończyć się tragicznie. Nie ma pobłażania dla takich kierujących. W dalszym ciągu trwa policyjna akcja „Majowy Weekend 2018”

W działaniach uczestniczyło łącznie 22 policjantów wydziału ruchu drogowego. Przebadano kilkaset osób na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przez dwa dni mundurowi zatrzymali 10 osób kierujących na podwójnym gazie oraz 4 kierujących pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Niechlubny rekordzista to mieszkaniec powiatu grójeckiego, który w sobotę na terenie gminy Warka kierował fiatem posiadając blisko 3 promile alkoholu w wychydanym powietrzu.

W sobotę zatrzymano 5 osób, m. in. w Mogielnicy 17-latek, nie mając uprawnień kierował skuterem w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję uderzając w zaparkowany pojazd. Tego samego wieczoru patrol z Mogielnicy zatrzymał 50-latka kierującego motocyklem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo zakazu kierowania pojazdami. W niedzielę kolejne 5 osób wykazało się brakiem rozsądku kierując po alhololu. Doszło do kolejnej kolizji drogowej, którą tym razem spowodowała nietrzeźwa kobieta.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność, rozwagę oraz brak akceptacji dla nietrzeźwych kierowców.

/AW

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja