Przed upadkiem kroczy pycha

Przed upadkiem kroczy pycha

Kaprys wójta czy nieumiejętność władzy?

Szanowni Państwo, kiedy podjąłem się polityki, nabywając doświadczenia w polskim parlamencie, potem podczas zarządzania biurem poselskim,  zawsze kierowałem się dobrem społecznym dla drugiego człowieka.

Ale to co zrobili radni gminy Goszczyn na czele z Panem wójtem Sławomirem Słabuszewskim pokazuje obraz, który każdy z Państwa czytając ten artykuł jak i zeskanowaną korespondencję Pana wójta i starosty,  ukazują tylko niechęć, jak i współpracę ze starostą jak i radnym powiatu grójeckiego, czyli moją osobą.

Argumentem radnych było to, że powiat nie współpracuje. Radny Krupiński z gminy Goszczyn zwrócił mi uwagę, że 200 tysięcy, które ze starostą przydzieliliśmy gminie Goszczyn, to za mało. Zapytał „czemu nie 0,5 miliona, a może milion trzeba było załatwić”. To jedno z kuriozalnych stwierdzeń intelekta, radnego Krupińskiego. Następnym ekspertem w tej dziedzinie okazał się sołtys Grzegorz Trzaska. Zabierając głos stwierdził jednoznacznie, że on jako sołtys nie jest uczestnikiem tej drogi powiatowej i nią nie jeździ. Według Grzegorza Trzaski droga ta jest niepotrzebna, a radni gminy Goszczyn powinni skupić się na innych drogach w gminie. Brawo, Panie sołtysie. Przypomnę Panu, że droga powiatowa, która przebiega przez miejscowość Długowola jest drogą uczęszczaną przez mieszkańców gminy Goszczyn. Jeden sołtys stwierdza, że droga w Długowoli dla mieszkańców jest nie potrzebna jak i jej modernizacja. Temat stwierdzenia sołtysa Grzegorza Trzaski oraz radnego Krupińskiego zostawiam do przemyślenia mieszkańcom Goszczyna i okolic.Jeśli chodzi o ul. Piekarską, to mieszkańcy gminy Goszczyn wiedzą najlepiej, że odcinek po prawej stronie jadąc w kierunku Broniszewa jest dużo gorszy od tego po lewej jej stronie. To nic innego jak owoce modernizacji z poprzedniej kadencji władz gminy Goszczyn, które przeprowadzały roboty polegające na ingerencji w studzienki. Nie znam szczegółów historii tej modernizacji, ale widać różnice i w mojej ocenie zostało to źle wykonane.

Zapytacie Państwo kto jest winny??? Oczywiście władza nie widzi winy, popsuło się samo. Pokazuje to tylko, że dana inwestycja na tamte czasy była zrobiona w nieprawidłowy sposób jej użytkowania.
Dziwię się Panu wójtowi Sławomirowi Słabuszewskiemu, bo to starszy, doświadczony - wydawałoby się - wójt. Powinien wiedzieć, że władza to powołanie, misja, niekiedy poświecenie na którą wszyscy mieszkańcy głosując, zaufali mu oddając stery rządów w Goszczynie.
To, co się stało w gminie Goszczyn z udziałem radnych gminy Goszczyn jak i Panem wójtem, który stoi na czele rady pokazuje, że władza absolutna kroczy do upadku rozwoju mieszkańców gminy Goszczyn.

Postawa radnych, którzy głosowali na nadzwyczajnej sesji jest niezrozumiała. Przypomnę, że sesję nadzwyczajną zwołali sami radni gminy Goszczyn, aby przywrócić fundusze gminne na drogę powiatową Goszczyn - Długowola. Co się stało przez te kilka dni, że radni zmienili zdanie? Nie umiem dziś Państwu wytłumaczyć.

W naszym powiecie grójeckim takich inwestycji przeprowadza się bardzo dużo, przy współpracy z wójtami czy radnymi w proporcji 50% powiat, 50% gminy.

Jesteśmy pierwszą gminą, która odrzuciła projekt modernizacji drogi powiatowej. Przypomnę, że jako radny powiatu grójeckiego pozyskałem dla naszej gminy Goszczyn 200 tysięcy zł., przy współpracy radnych gminy oraz Pana wójta byłoby to prawie 2 km drogi powiatowej.

Ten kaprys wójta i radnych gminy Goszczyn będzie kosztował nas wszystkich tylko około 600 metrów drogi powiatowej - bez udziału gminy Goszczyn. Odmowa współpracy z powiatem przez radnych jak i samego Pana wójta Słabuszewskiego jest pierwszym takim przypadkiem w powiecie.Szanowni Państwo, na sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Goszczyn powiedziałem ze smutkiem, że nie widzę współpracy już z tą radą, która nie dba o interesy mieszkańców gminy Goszczyn.

Jako radny powiatu grójeckiego chciałbym Państwa tylko zapewnić, że w przyszłym roku kalendarzowym 2018 będę pozyskiwał środki pieniężne na naszą gminę.

Przykre jest to, że rada gminy zamiast wspierać swojego radnego powiatowego, którego ma jednego, robi wszystko, aby pokazać swoją władzę, pychę, która naprawdę raz jeszcze nikomu nie służy, a wręcz przeciwnie szkodzi nam wszystkim poprzez brak rozwoju samorządu, który przekłada się na nas, zwykłych mieszkańców gminy Goszczyn.

Panie wójcie, Panie i Panowie radni gminy Goszczyn, pamiętajcie o jednym, że przed upadkiem kroczy pycha.

Oto radni gminy Goszczyn, którzy głosowali przeciw uchwale drogi powiatowej Goszczyn – Długowola:
1.Piotr Gawot – przewodniczący rady
2.Sylwester Stępień –  wiceprzewodniczący rady
3.Jacek Krupiński – radny
4.Grzegorz Lenarcik – radny
5.Leopold Mruk – radny (ku wielkiemu zaskoczeniu mieszkańców Długowoli)
6.Adam Pietrusiński – radny
7.Maksymilian Pietrusiński – radny
8.Andrzej Zaranek – radny
9.Renata Klaus – radna
10.Grzegorz Piwowarski – radny
11.Andrzej Okrasa – radny
(wstrzymał się od głosu, ku zaskoczeniu wszystkich mieszkańców wsi Długowola)
12.Tomasz Grzegorczyk – radny
 
Za tym, aby była modernizowana droga powiatowa głosowali radni gminy Goszczyn:
Jan Urbańczyk – radny
Sławomir Mruk – radny
Sławomir Górzyński – radny


Michał Pruś
wiceprzewodniczący rady
powiatu grójeckiego


               

Ostatnio zmienianyśroda, 23 sierpień 2017 10:04
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja