Amela czyli jakość

Amela czyli jakość

25 lipca w siedzibie grupy producenckiej Eurosad w Ziemięcinie odbyły się warsztaty sadownicze, których organizatorem był Klaster Polska Natura.

Gościem warsztatów był Adam Fura z sandomierskiego oddziału Świętokrzyskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Doradca najpierw dokonał lustracji sadu pod kątem bieżących problemów oraz zaleceń nawozowych na okres przed zbiorami. Poświęcił również czas na analizę cięcia lustrowanych drzew.
W drugiej części spotkania Adam Fura opowiedział uczestnikom spotkania o strategiach produkcji jabłek bez pozostałości środków ochrony roślin (ŚOR).
Następnie głos zabrała Izabela Dudek z firmy NaturalCrop. Przedstawiła ona zalecenia przedzbiorcze. W swoim wystąpieniu także nawiązała do tematu ograniczania pozostałości ŚOR.
Spotkanie było również znakomitą okazją, by zaprezentować markę Amela stworzoną przez członków klastra. – Mamy już logo, którym będziemy oznaczać nasze najlepsze produkty. Naklejka z takim znakiem graficznym może się znaleźć przykładowo na jabłkach klasy extra. W ten sposób zamierzamy zbudować rozpoznawalną markę kojarzącą się z najwyższą jakością – mówi Sławomir Rzeźnicki, prezes stowarzyszenia Klaster Bledow, koordynatora Klastra Polska Natura. 
Nazwa marki nie jest przypadkowa, bowiem słowo „mela” w języku włoskim oznacza „jabłko”. Z kolei biało-czerwona kolorystyka loga ma być jasnym znakiem dla konsumenta, że dany produkt pochodzi z Polski.  
To nie koniec nowych informacji. Klaster posiada już fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/klasterpolskanatura/ oraz stronę internetową: www.amela.pl. Ostatnio dołączyli do niego również nowi członkowie: grupa producentów Fatek, Agrostawy, PUH Automax oraz Mega Fruit System. Klaster nawiązał również współpracę z Ogólnopolską Federacją Przedsiębiorców i Pracodawców.
Zarząd Klastra Polska Natura zaprasza do współpracy zarówno przedsiębiorców, jak i osoby indywidualne. Zainteresowani proszeni są o kontakt z prezesem zarządu Sławomirem Rzeźnickim (tel. 665 103 102), wiceprezesem Robertem Sikorą (tel. 601 060 060) lub sekretarzem koordynatora klastra Anną Biedrzycką (nr tel. 792 468 117, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Zapraszamy do lektury poprzedniego artykułu o Klastrze Polska Natura w gazecie „Jabłonka”. By go odnaleźć, wystarczy wpisać w internetowej wyszukiwarce hasło „Współpraca, a nie wewnętrzna konkurencja” i kliknąć w pierwszy wyszukany wynik.

Ostatnio zmienianywtorek, 08 sierpień 2017 09:29
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja