Uczcili pamięć o patronie

Uczcili pamięć o patronie

Otwarcie wystawy „Tadeusz Kościuszko. Najświetniejszy i najdostojniejszy z charakterów”.

Pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie uczczono pamięć o wybitnym Polaku w dwusetną rocznicę jego śmierci.
Uroczystości towarzyszyło otwarcie wystawy plakatów poświęconych naczelnikowi państwa, twórcy insurekcji kościuszkowskiej, bohaterowi walk o niepodległość Rzeczypospolitej oraz Stanów Zjednoczonych.
Plakaty wypożyczone zostały z Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, a oficjalnego otwarcia wystawy dokonała dyrektor muzeum Iwona Stefaniak.
Wydarzenie to stało się okazją do przypomnienia historii nadania Szkole Podstawowej w Błędowie imienia Tadeusza Kościuszki.
Piękne plastycznie plakaty oraz merytoryczne informacje na nich zawarte stanowią znakomite źródło wiedzy nie tylko o samym Kościuszce, ale też o czasach, w których żył.
Oficjalnym otwarciem wystawy w Publicznej Szkole Podstawowej w Błędowie podsumowano rok 2017 ustanowiony przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej rokiem Tadeusza Kościuszki oraz zainaugurowano otwarcie obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Marianna Szewczyk

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja