Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Szóstego kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu odbyły się zajęcia praktyczne i teoretyczne z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach kampanii ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Kampania prowadzona jest z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Powiatową Policji w Grójcu oraz z Urzędem Gminy w Błędowie. W wydarzeniu udział wzięli: wójt gminy Błędów Marek Mikołajewski, sekretarz gminy Błędów Jacek Adamski, kierownik Posterunku Policji w Błędowie Leszek Marcinkowski, zastępca dyrektora WORD Zbigniew Mazurkiewicz, kapitan Marcin Błoński z Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, uczniowie i ich opiekunowie ze szkoły w Gołoszach, uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Lipiu.
Zajęcia były prowadzone przez instruktorów i  prelegentów m.in: komisarz Agnieszkę Wójcik, młodszego aspiranta Konrada Walczaka-koordynatora ratownictwa medycznego,.
Patronat medialny objęła telewizja internetowa ,,MAZOWIECKA TV’’.
Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w trzech  panelach:
1.Prelekcja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzona przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu;
2.Omówienie zasad i praktyczne  udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie do resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzone przez funkcjonariuszy KP PSP w Grójcu;
3.Ćwiczenia na symulatorze - jazda motorowerem pod okiem pracownika WORD w Radomiu.
Organizatorzy zadbali o wyposażenie wszystkich uczestników w zestawy odblaskowe i odwołując się do bardzo przykrych wydarzeń, zachęcali do wykorzystywania otrzymanych elementów.
PSP LipiePowrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja