Słowem i pieśnią o niepodległej

Słowem i pieśnią o niepodległej

Wieczornica z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej im. 11 Listopada 1918 r. w Gołoszach.

27 października w naszej szkole odbyła się uroczysta Wieczornica z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowana pod kierunkiem dyrektor szkoły Małgorzaty Krasuskiej i Bogusławy Woźniak.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście w osobach:  sekretarz gminy Błędów Jacek Adamski z żoną, zespół „RETRO”, Aneta Pośniak i Sławomir Siedlecki, chrzestni sztandaru, Grażyna i Włodzimierz Malczewscy, ofiarodawcy masztu, Janina Turzyńska pielęgniarka ZOZ w Błędowie, Halina Augusiewicz, dyrektor emeryt, Hanna Pawlak, emerytowany pracownik PSP.
Uroczystość składała się z trzech części: programu poetycko-patriotycznego z udziałem absolwentów, rodziców i uczniów naszej szkoły, występu zespołu „RETRO” oraz konkursów integracyjnych. Artyści słowem i pieśnią zobrazowali sytuację polityczną kraju z czasów zaborów. Prezentowane treści historyczne, wiersze i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod przewodnictwem zespołu „Retro”, pozwoliły zebranym przenieść się myślami w czasy walczących o niepodległość, a także integrowały zgromadzoną społeczność wielopokoleniową.
Ciekawie zaprojektowana sceneria w barwach biało-czerwonych i płonące świece wprowadzały zebranych w patriotyczny nastrój, skłaniały do refleksji i zadumy.
Widzowie z wielkim zainteresowaniem i uwagą uczestniczyli w tej szczególnej lekcji historii, nagradzając występujących wielkimi brawami. Konkursy: plastyczny, muzyczny i historyczny z udziałem publiczności nie tylko dostarczały emocji, ale  były doskonałą okazją do integrowania się i wspólnego świętowania jubileuszu naszej Ojczyzny.
Spotkanie uprzyjemnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy szóstej.
Dyrektor szkoły i współorganizatorka wieczornicy  bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za aktywny udział w uroczystości niepodległościowej. Ciepłe słowa uznania wypowiedziane przez sekretarza  gminy Błędów Jacka Adamskiego były potwierdzeniem, że warto takie spotkania organizować, by poczuć więź narodową, kultywować tradycje i pielęgnować pamięć o wspólnej przeszłości.

Bogusława Woźniak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja