Dzień Wolontariusza

Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia. Szkolne Koło Wolontariatu z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie nie zapomniało o tym ważnym wydarzeniu.

Świętowaliśmy z rozmachem. Tego dnia na korytarzach pojawiły się plakaty wykonane przez naszych wolontariuszy, które zawierały podstawowe informacje o wolontariacie oraz o organizacjach zaangażowanych w pomoc innym. Ponadto, uczniowie z klas IV – VIII i klas gimnazjalnych obejrzeli prezentację multimedialną na temat wolontariatu przygotowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu.
Obchody Dnia Wolontariusza wzbogaciło wystąpienie gościa, Marty Dudek z ogólnopolskiej Fundacji Avalon pomagającej osobom z niepełnosprawnością i chorym. Przedstawicielka opowiedziała o działalności Fundacji oraz o ciekawym projekcie dotyczącym sportów ekstremalnych wśród osób z niepełnosprawnością. Wiemy, że bez względu na stopień sprawności można marzyć i realizować swoje plany – tak jak Bartosz Ostałowski, który jest drifterem i prowadzi samochód przy pomocy stóp. Ograniczenia są tylko w naszych głowach.
Po spotkaniu pani Marta zapoznała członków Szkolnego Koła Wolontariatu z portalem helpuj.pl, za pomocą którego można pomagać, organizując różne akcje. Młodzież wzięła też udział w wideokonferencji, podczas której mieli możliwość rozmowy z osobą, która zajmuje się tworzeniem i obsługą portalu crowdfundingowego. Następnie uczniowie założyli próbną akcję na helpuj.pl, która polegała na zrobieniu zdjęcia z filmową postacią – Kevinem z filmu „Kevin sam w domu”. Takich świątecznych akcji jest wiele. Nasza szkoła została zaproszona, jako jedna z pierwszych, do udziału w pilotażu wolontariackim wspomnianego portalu.
Na koniec spotkania wolontariusze z okazji swojego święta otrzymali słodkości. Była to forma podziękowania za dotychczasową działalność i angażowanie się w projekty pomocowe organizowane w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie.
Dla naszych wolontariuszy i innych uczniów był to wyjątkowy dzień.
Dziękujemy Fundacji Avalon za to, że zechciała nas odwiedzić i zaangażować w działania przez nich podejmowane.
Szkolne Koło Wolontariatu
PSP Błędów

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja