Wigilia w Publicznej Szkole Podstawowej w Gołoszach

Wigilia w Publicznej Szkole Podstawowej w Gołoszach

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją wystawili w dniu 18 grudnia jasełka bożonarodzeniowe pt: „Dzisiaj w Betlejem…”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Zbawiciela oraz włączyć się w kolędowanie.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły Małgorzata Krasuska. Najpierw przeczytała fragment Pisma Świętego dotyczący narodzenia Pana Jezusa, a następnie podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
Po części artystycznej cała społeczność szkolna i zaproszeni goście złożyli sobie nawzajem życzenia, dzieląc się opłatkiem. W miłej i świątecznej atmosferze wszyscy udali się do sali gimnastycznej na prawdziwą wieczerzę wigilijną przygotowaną przez rodziców z oddziału przedszkolnego.
Na zakończenie naszej uroczystości przybył bardzo oczekiwany przez uczniów gość – święty Mikołaj. Dla każdego znalazła się niespodzianka. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej szkolnej uroczystości.
Tym, którzy przeczytają sprawozdanie z jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i chęci podania ręki drugiemu człowiekowi, bo…. „zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”.
Bogusława Woźniak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja