Logo
Wydrukuj tę stronę

Wieczór kolędowania i retromanii

Wieczór kolędowania i retromanii

W sobotnie popołudnie, 26 stycznia w Błędowie odbył się koncert Grupy Retro z Błędowa oraz Klubu Pełnia Życia z Chynowa.

Na początku wójt gminy Mirosław Jakubczak powitał uczestników.
Część kolędowania rozpoczęli goście z Chynowa. Sala wypełniona po brzegi już po kilku zwrotkach kolęd zaczęła wspólnie śpiewać.
Po nutach kolędowych, rozległy się  melodie lat 50-tych. Klub Pełnia Życia wykonał  m.in. takie utwory jak: ”Zagraj mi piękny Cyganie”, „Seniorina” i inne klasyczne szlagiery polskiej sceny muzycznej. Grupa Retro zaś wykonała utwory: „Bardzo smutna piosenka retro”, „Kapitańskie tango”, „Serce nie sługa” „Que sera”, „Niech żyje bal”.
 Na koniec z inicjatywy Wójta wszyscy uczestnicy symbolicznie połamali się chlebem jednocześnie śpiewając  „Abyśmy byli jedno, podajmy sobie ręce, Abyśmy byli razem i jedno mieli serce. Dzielmy się chlebem….”
„Cudze chwalicie, swego nie znacie”, jakże  popularna dzisiaj fraza Stanisława Jachowicza została zaprzeczona przez organizatorów, którzy tym razem postawili na to co jest bogactwem każdej gminy, na jej mieszkańców, na małą nieformalną grupę pań – Grupę Retro. Swoją działalnością tworzy ona klimat łączący i integrujący ludzi poprzez wspólne śpiewanie.
Na koniec spotkania wójt gminy Mirosław Jakubczak podziękował występującym grupom symbolicznym bukietem kwiatów i zaprosił wszystkich uczestników na błędowską szarlotkę.
Nad całością czuwała prowadząca spotkanie Justyna Brzezińska, nad oprawą muzyczną zaś Iza Stromecka.

Jabłonka - Gazeta informacyjno-reklamowa. Aktualizacja strony: Paulina Omen-Klepacz. Aktualizacja techniczna: Dariusz Nowakowski. Strona stworzona dzięki Joomla.