PiS ogłosił składy

Mariusz Dziuba Mariusz Dziuba

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło nazwiska kandydatów partii w jesiennych wyborach do Parlamentu RP. Znalazło się na nich 3 mieszkańców powiatu grójeckiego.

„Jedynką” na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 17, do którego należą powiaty: grójecki, białobrzeski, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki i zwoleński oraz miasto Radom, jest grójczanin Marek Suski. Pozycja tego doświadczonego polityka (zasiada w sejmowych ławach nieprzerwanie od 2001 roku) nie może być dla nikogo zaskoczeniem. Jest on bowiem jednym z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, a od grudnia 2017 roku pełni rolę szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.
Z 15 miejsca na liście PiS o poselski mandat powalczy Mariusz Dziuba, obecny burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą. Dziuba jest gospodarzem nowomiejskiego samorządu od 2014 roku. Wcześniej był m.in. dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Żdżarach.
Z kolei w rywalizacji o miejsce w Senacie RP weźmie udział pochodzący z Nowego Miasta nad Pilicą Stanisław Karczewski, obecny marszałek wyższej izby Parlamentu. Karczewski jest kandydatem PiS w okręgu numer 49 składającym się z powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, przysuskiego i kozienickiego.
Kto jeszcze z list PiS ubiega się o poselskie mandaty? „Dwójką” jest Radosław Fogiel, radny sejmiku województwa mazowieckiego oraz zastępca rzecznika prasowego partii. Natomiast numerem trzy jest Anna Kwiecień, była wiceprezydent Radomia i posłanka na sejm obecnej kadencji.
Czwartą pozycję zajmuje Andrzej Kosztowniak, który w latach 2006-2014 był prezydentem Radomia, a obecnie jest posłem. Tuż za nim, pod numerem piątym, widnieje nazwisko kolejnego parlamentarzysty Dariusza Bąka. Bąk jest figurą dobrze znaną na Ziemi Grójeckiej – pochodzi z sąsiedniego powiatu białobrzeskiego i jest częstym gościem okolicznych uroczystości.
PiS postawił także na Ewę Białecką (pozycja nr 6), która jest skarbnikiem powiatu przysuskiego, radną sejmiku województwa mazowieckiego Agnieszkę Górską (nr 7), byłego wojewodę radomskiego Jana Rejczaka (nr 8) i wójta gminy Wolanów Ewę Markowską-Bzduchę (nr 9). Pierwszą dziesiątkę zamyka inny samorządowiec Leszek Margas, wójt gminy Zakrzew.
Drugą dziesiątkę otwiera Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty. Pozycję 12. zajmuje Dorota Paczyńska, zastępczyni burmistrza Iłży, zaś 13. – Karol Burek, wójt gminy Rzeczniów. Czternaste miejsce przypadło radnej powiatu zwoleńskiego Kindze Koładze.
Numerem 15. na liście PiS, jak wspomnieliśmy, jest Mariusz Dziuba. Kolejne miejsce partia przyznała Łukaszowi Mierzejewskiemu, radnemu gminy Jedlnia-Letnisko. 17. pozycję otrzymał zaś członek zarządu spółki Enea Wytwarzanie Marian Łukasiewicz. Zestawienie zamyka Jan Strzeżek, doradca wicepremiera Jarosława Gowina i przewodniczący Młodej Prawicy.
W poprzednich wyborach parlamentarnych kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 17 sięgnęli po 5 z 9 możliwych do zdobycia mandatów. Uzyskali je: Marek Suski, Andrzej Kosztowniak, Dariusz Bąk, Anna Kwiecień i Wojciech Skurkiewicz. Tyko ten ostatni nie ubiega się o reelekcję. Obecnie pracuje jako sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 sierpień 2019 12:43
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja