Spełnili dorosłe marzenia swoich dzieci

Spełnili dorosłe marzenia swoich dzieci

Zakończenie projektu „Marzenia naszych dzieci” realizowanego przez mogielnickie stowarzyszenie.

Stowarzyszenie „Przyszłość Naszych Dzieci” z Mogielnicy uroczyście podsumowało kilkuletni projekt, którego celem było spełnienie marzeń o przyszłym zawodzie. „Marzenia naszych dzieci” to autorska akcja, której realizacja zajęła stowarzyszeniu trzy lata. Pierwsza sesja zdjęciowa w ramach projektu odbyła się w lutym 2016 roku, ostatnia kilka tygodni temu.
–  Jak powiedział ktoś mądry, jeśli nie mamy odwagi do marzeń, to nie mamy siły do walki – mówiła podczas spotkania Ewelina Jarecka, prezes stowarzyszenia. – Osoby niepełnosprawne toczą codziennie walkę z otaczającym ich światem. My jako rodzice bardzo marzymy o tym, aby nasze dzieci mogły realizować swoje marzenia, te mniejsze i większe – tłumaczyła zamysł projektu Ewelina Jarecka. – Postanowiliśmy, że skoro nie zawsze a nawet nigdy nie będziemy mogli spełnić marzeń dzieci o pełnej sprawności, to projekt ten będzie swego rodzaju rekompensatą marzeń o dorosłości.
I tak w ramach sesji podopieczni, choć na chwilę, kilka godzin wcielali się w rolę dziennikarki, bibliotekarki, lekarza, weterynarza, sportowca, motocyklisty, piosenkarki, strażaka, kucharza, modelki czy kosmonauty. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu oraz zaangażowaniu firm i instytucji, które udostępniały swoje miejsca pracy, atrybuty zawodów, a także przygotowywały scenografię czy stroje.
Autorem sesji fotograficznych, której wystawę można było podziwiać podczas gali podsumowującej jest Marcin Ciepieniak  z Cennej Chwili.
Gala była okazją, by podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie tak oryginalnych sesji i spełnienie marzeń dzieci. Redakcja gazety „Jabłonka” dziękuje za otrzymane podziękowanie. Udział w organizacji sesji dziennikarki był ogromną przygodą także dla nas.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja