Ratujemy szpitale!

Ratujemy szpitale!

W poniedziałek 28 października odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której radni podjęli uchwały dotyczące pomocy finansowej dla szpitali powiatowych. Rada jednogłośnie zdecydowała o dokapitalizowaniu spółki Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu w wysokości 17 280 000 zł oraz przeznaczeniu dodatkowych 2 650 000 zł na remont traktu porodowego z oddziałem  ginekologiczno - położniczym oraz zakup sprzętu medycznego.

Podjęta została również uchwała w sprawie udzielenia poręczenia kredytu długoterminowego dla SPZOZ w Nowym Mieście w kwocie 3 711 100 zł. Potrzeba zaciągnięcia kredytu wynika z konieczności spłaty zaległych zobowiązań szpitala między innymi za lata 2017 i 2018. Obrady zbiegły się z organizowanym protestem w rzekomej obronie nowomiejskiego szpitala. W związku z powyższym Starosta Krzysztof Ambroziak wraz z Członkami Zarządu i Radnymi na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Januszem Karbowiakiem udali się po sesji, (która była nadzwyczajnie przyspieszona ze względu na protest), do szpitala w Nowym Mieście, aby spotkać się z protestującymi i zdementować pojawiające się wśród mieszkańców nieprawdziwe informacje o planowanym zamknięciu szpitala.

Trzeba wspomnieć, że pomysł zamykania oddziałów w nowomiejskim szpitalu należał do władz poprzednio zarządzających powiatem. To poprzedni Starosta Marek Ścisłowski wraz z ówczesną dyrektor Joanną Czerwińską napisali w sprawie wsparcia finansowego list do Premiera Mateusza Morawieckiego podnosząc kwestię konieczności zawieszenia pracy oddziałów pediatrycznego, położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego w przypadku braku dofinansowania szpitala z zewnątrz.
Niestety organizatorzy niefortunnie, a może celowo zaplanowali datę pikiety w dniu wcześniej zaplanowanej sesji Rady Powiatu. Kiedy Starosta wraz z radnymi dotarł na miejsce nikogo już nie zastał, choć przybył niecałą godzinę po rozpoczęciu protestu, o czym informował organizatorów demonstracji.

Nigdy intencją obecnego Zarządu Powiatu nie było i nie jest likwidacja szpitala w Nowym Mieście. Jako radny poprzednich kadencji zawsze przyglądałem się i analizowałem pracę poprzedniego Zarządu. Chciałbym podkreślić, że wspólnie z Zarządem Powiatu podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu audytu szpitali. Dodatkowo dyrektor szpitala w Nowym Mieście Barbara Gąsiorowska została przez nas zobligowana do pozyskiwania nowych lekarzy pediatrów i dostała zielone światło, aby ogłosić konkurs na ordynatora oddziału pediatrycznego - mówi Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak.
Jeszcze raz zaznaczę, że nie zamykamy oddziału pediatrycznego, a informacja w materiale TVP o przekazaniu środków pieniężnych z Nowego Miasta do Grójca jest nieprawdziwa– dodaje Starosta Ambroziak

Warto podkreślić że Telewizja TVP zaproszona na protest nie była zainteresowana wysłuchaniem stanowiska władz powiatu, które wyrażały chęć jego zaprezentowania. Stronniczość przedstawionego materiału tylko potwierdza kolejną próbę manipulacji społecznością powiatu grójeckiego.

Starostwo Powiatowe w Grójcu

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 04 listopad 2019 22:34
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja