Pamiątka dla potomnych, czyli Wilhelmów w obiektywie

Pamiątka dla potomnych, czyli Wilhelmów w obiektywie

23 listopada w świetlicy wiejskiej w Wilhelmowie odbył się wernisaż wystawy „Pamiątka dla potomnych, czyli Wilhelmów w obiektywie”. Wydarzenie było zwieńczeniem projektu realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich Wilhelmowska Kraina w ramach Inicjatywy Lokalnej KGW.

Inicjatywa Lokalna KGW to nowatorski projekt organizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. i współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Grójcu oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Dzięki Inicjatywie Lokalnej KGW 8 kół gospodyń z terenu powiatu grójeckiego otrzymało po 3 tys. zł dofinansowania na własne autorskie projekty. Wśród beneficjentów znalazło się także KGW Wilhelmowska Kraina.
Pomysł grupy aktywnych pań i panów należących do Wilhelmowskiej Krainy polegał na stworzeniu galerii zdjęć mieszkańców. Zanim jednak odbyły się sesje zdjęciowe w Wilhelmowie przeprowadzono akcję informacyjną o projekcie.
Mieszkańcy, którzy wyrazili chęć udziału w projekcie, zostali zaproszeni na sesje zdjęciowe, które odbyły się w ich domach. Uwieczniono także wilhelmowskie krajobrazy – starą gorzelnię, kapliczkę wiejską czy drogę przy lesie. Fotografie wykonała Karolina Piwowarska, twórczyni facebookowego fanpage’a Feel the Picture. 
Galerię uzupełniono fotografiami z ważnych wydarzeń, w których brali udział mieszkańcy, m. in.: z otwarcia świetlicy wiejskiej, pielgrzymki do kościoła pw. św. Józefa w Błędowie, Pikniku w Błędowskich Sadach czy Światowy Dzień Jabłka w Warce.
Wyretuszowane i powiększone do formatu A3 fotografie zawisły na ścianach świetlicy wiejskiej.
W uroczystym otwarciu wystawy wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym: radny sejmiku województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak, radny powiatu grójeckiego Wojciech Wojtczak, wójt gminy Błędów Mirosław Jakubczak oraz sekretarz gminy Błędów Jacek Adamski.
– Udział w Inicjatywie Lokalnej KGW to dla nas moment przełomowy, ponieważ w ten sposób po raz pierwszy pozyskaliśmy środki zewnętrzne na realizację naszych pomysłów – mówi Bożena Górecka, przewodnicząca KGW Wilhelmowska Kraina. – Bez wątpienia organizacja takiego konkursu, przeznaczonego dla kół gospodyń, jest strzałem w „10”. Potrzeba takich akcji wspierających i aktywizujących mieszkańców – dodaje.
Zarząd KGW Wilhelmowska Kraina dziękuje Stowarzyszeniu W.A.R.K.A., Starostwu Powiatowemu w Grójcu oraz Samorządowi Województwa Mazowieckiego za dofinansowanie projektu „Pamiątka dla potomnych, czyli Wilhelmów w obiektywie”. Podziękowania również dla wszystkich mieszkańców biorących udział w realizacji projektu oraz dla miłych gości, którzy odwiedzili naszą wystawę.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja