Spotkanie Wigilijne w Publicznej Szkole Podstawowej im. 11 Listopada 1918 r. w Gołoszach

Spotkanie Wigilijne w Publicznej Szkole Podstawowej im. 11 Listopada 1918 r. w Gołoszach

Boże Narodzenie to czas radosny, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili w dniu 19 grudnia Jasełka Bożonarodzeniowe pt: „Dzisiaj w Betlejem…”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz  w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, pasterze, trzej  królowie i dzieci. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Zbawiciela oraz włączyć się w kolędowanie.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i gra na instrumentach przypomniały o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i zaproszonych gości.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała  pani dyrektor  Małgorzata Krasuska, która przeczytała fragment Ewangelii dotyczący narodzenia Pana Jezusa, następnie podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
Po części artystycznej cała społeczność szkolna i zaproszeni goście złożyli sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem.
W miłej świątecznej atmosferze wszyscy udali się do sali OSP na prawdziwą Wieczerzę Wigilijną przygotowaną przez rodziców z oddziału przedszkolnego.
Na końcu naszej uroczystości  przybył  bardzo oczekiwanym przez uczniów gość – święty Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania wigilijnego jak również  tym, którzy uczestniczyli w naszej szkolnej uroczystości.
Bogusława Woźniak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja