Na chwałę Bogu, na pomoc dziewczynce

Na chwałę Bogu, na pomoc dziewczynce

Ponad 20 pięknych kolęd i pastorałek wybrzmiało podczas tradycyjnego koncertu charytatywnego organizowanego w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Lipiu.

Imponujący koncert, który odbył się 12 stycznia, był rezultatem długich przygotowań oraz wzorowej współpracy Scholi Cordis z Lipia oraz scholi działającej w sąsiedniej parafii pw. św. Prokopa Opata w Błędowie. Nad przedsięwzięciem czuwała Izabela Sokołowska, będąca – jak nazwała ją prowadząca koncert Joanka Szewczyk – spiritus movens (duchem sprawczym) całego działania.
Przed licznie zgromadzoną publicznością blisko 40 młodszych i nieco starszych artystów. Mieszkańcy wysłuchali zarówno najpopularniejszych kolęd („Przybieżeli do Betlejem”), jak i tych nieco mniej znanych („Od serca do ucha”).
Po występie wójt gminy Błędów Mirosław Jakubczak podziękował w imieniu błędowskiego samorządu wszystkim występującym, wolontariuszom, pomagającym w przygotowaniach oraz publiczności. Złożył również wszystkim życzenia noworoczne.
W tym roku koncertowi towarzyszyła zbiórka pieniędzy dla Mai Gozdek, 4-letniej mieszkanki Błędowa, zmagającej się z nowotworem. Jej rodzice, którzy nie mogli być obecni na występie, napisali do zgromadzonych w lipskim kościele krótki list z informacją o tym, co czeka dziewczynkę w najbliższym czasie: „Maja w poniedziałek [dzień po koncercie – red.] ma badanie tomografem, biopsję i trepanobiopsję, będą to badania prowadzone w znieczuleniu ogólnym. W środę czeka ją badanie, które pokaże, czy wszystkie zmiany, które miała w kościach, wycofały się. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to 20 stycznia dziewczynka wyruszy na autoprzeszczep, który poprzedzi megachemię. Będzie przez miesiąc przebywać w izolatce ze swoją mamą. 3 tygodnie po przeszczepie przejdzie trzydniową radioterapię. Po tym wszystkim czeka ją już tylko immunoterapia, na którą obecnie zbieramy pieniądze”.
Zbiórkę pieniędzy dla Mai poprowadziło Szkolne Koło Wolontariatu z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie, którym opiekuje się Joanna Dudek. Wolontariusze oraz darczyńcy spisali się na medal. Do puszek trafiło ponad 7 tys. zł, które zostaną przekazane na leczenie dziecka.
Oprócz pieniędzy uczestnicy koncertu podarowali także Mai swoją modlitwę, prosząc Matkę Bożą, zwaną w Lipiu „Panią na Lipiu”, o zdrowie i błogosławieństwo dla dziewczynki. 
Podczas koncertu mogliśmy podziwiać talenty: Aleksandry Krawczak, Pauliny Bańkowskiej, Gabrieli Leguckiej, Leny Sybilskiej, Karoliny Leguckiej, Karoliny Wyderki, Blanki Krawczak, Jana Binkiewicza, Julii Wojtunik, Weroniki Lipińskiej, Anety Wąsiewicz, Laury Dzięgielewskiej, Kamila Wojtczaka, Natalii Wojciechowskiej, Gabrieli Dzięgielewskiej, Alberta Pietrzaka, Izabeli Sokołowskiej, Moniki Kępki, Roksany Maciei, Julii Kaniewskiej, Natalii Napiórkowskiej, Izabeli Frydrych, Agaty Witczak, Moniki Pietrzak, Aleksandry Łukasiak, Mileny Serafin, Aleksandry Dębowskiej, Pauliny Stańkowskiej, Agaty Gniadzik, Ani Kordel, Katarzyny Sypuły, Julii Górskiej, Alicji Dąbrowskiej, Ewy Stróżyk-Wojtczak, Arkadiusza Leguckiego (gitara), Rafała Leguckiego (klawisze), Dariusza Wojtczaka (bas), Dariusza Trójkowskiego (gitara i bęben) i Mateusza Leguckiego (mały bębenek).
Wielki wkład w przygotowanie koncertu mieli też: proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Lipiu, ks. Ewaryst Tomasiewicz, Joanka Szewczyk, firma Deco Light i Adrian Liszewski, Dominika Stańkowska, Paweł Sokołowski oraz fotograf Wiesław Ciechomski.
Ten, kto chciałby znów posłuchać utalentowanych członków Scholi Cordis oraz scholi z Błędowa, będzie miał taką możliwość 19 stycznia. Tego dnia o godzinie 16:30 w kościele pw. św. Józefa w Błędowie odbędzie się kolejny koncert charytatywny. Tym razem wolontariusze będą zbierać pieniądze dla Kubusia Owczarka z Mogielnicy.                       

(dg)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 13 styczeń 2020 22:37
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja