Wodny raj 30 km od Grójca

Wodny raj 30 km od Grójca

Wakacje w tropikach 30 km od Grójca? Suntago Wodny Świat, największy zadaszony park wodny w Europie, we Wręczy k. Mszczonowa daje taką możliwość.

Suntago, czyli największy zadaszony park wodny w Europie, to pierwszy etap projektu Park of Poland znajdującego się we Wręczy obok Mszczonowa. Obiekt został oficjalnie otwarty w czwartek 20 lutego, ale dziennikarze we wtorek 18 lutego wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której spotkali się z inwestorami i skorzystali z unikatowych atrakcji dostępnych w parku.
– To miejsce, gdzie dajemy możliwość spędzenia wakacji w tropikach blisko miejsca zamieszkania – mówił podczas konferencji prasowej, Idan Greidinger, prezes Park of Poland.

Suntago w liczbach
Obiekt umożliwia spędzenie urlopu w Polsce w tropikalnym klimacie 32 stopni Celsjusza, w otoczeniu ponad 740 prawdziwych palm przywiezionych z różnych zakątków świata, zamiast wyjazdu na wakacje za granicę. Do budowy parku wykorzystano 38 000 m3 betonu, oraz 5000 ton stali, czyli mniej więcej tyle co ponad połowa wielkości wieży Eiffla. Suntago, Wodny Świat to 3 mln litrów wody, a obiekt przygotowany jest na przyjęcie 15 000 osób dziennie, dysponuje parkingiem na 2500 samochodów oraz 19 autokarów. O komfort pobytu zadba 350 pracowników. Koszt inwestycji to 700 mln złotych, a dzięki zastosowaniu m.in. wód termalnych oraz otwieranego przeszklonego dachu, obiekt zużywa o połowę mniej energii.
W Suntago do dyspozcji są trzy strefy tematyczne: Jamango, Relax, Saunaria. Dwie ostatnie dostępne są dla gości powyżej 16 roku życia.

Moc atrakcji
Park of Poland i Suntago Wodny Świat to miejsce zarówno na kilka godzin, jak i dla wielbicieli tropikalnego klimatu, którzy chcą się cieszyć wakacyjną atmosferą jeszcze dłużej. Dla tej grupy przeznaczona będzie wygodna baza noclegowa Suntago Village. Jeszcze tej wiosny do dyspozycji gości będą 92 w pełni wyposażone, nowoczesne domki modułowe. Do dyspozycji oddana będzie także sala konferencyjna na 400 osób, która w przyszłości połączona będzie podziemnym tunelem z hotelem.
Wśród głównych atrakcji Suntago są 32 zjeżdżalnie wodne, basen z falą, rwąca rzeka, rzeka przygód, wodny plac zabaw, maszyna Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem, zewnętrzny wodny plac zabaw (na czas wakacji), 3 baseny solankowe Dead Sea, 5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami, 10 saun tematycznych o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza, 2 otwierane dachy, dzięki którym goście będą cieszyć się promieniami słonecznymi w ciepłe dni, 5 restauracji oraz kawiarnia i 5 barów.

Wodna dżungla
Jamango, to wodna dżungla z masą atrakcji na światowym poziomie, 4000 leżaków w otoczeniu prawdziwych palm, 32 zjeżdżalnie, w tym jedna z najdłuższych w Europie, dzięki której goście Suntago będą mieli wrażenie jakby sunęli z wysokości Wieży Eiffla!  Na zjeżdżalni o nazwie Green Mamba na pontonie może mknąć jednocześnie do 4 osób. Krótka, ale zawrotnie szybka jest Jaw Drop, w której mamy „tylko” 55 metrów niemal pionowego zjazdu. Jamango to również basen ze sztucznie generowaną falą.  Dzięki różnej sile i prędkości fal goście Suntago mogą liczyć na inne doznania.

Relax wśród palm
Idealnym miejscem do wypoczynku i regeneracji w otoczeniu palm z Malezji, Kostaryki i Florydy jest strefa Relax. W zewnętrznym i wewnętrznym basenie z wodami termalnymi i czekają na gości jacuzzi, hydromasaże oraz dwa bary osadzone w basenie. Wewnątrz strefy Relax goście mają również możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych i masaży dostępnych po uprzedniej rezerwacji. Wśród bogatej oferty znaleźć można wiele masaży i rytuałów, takich jak filipiński masaż muszlami, koreańskimi kulkami, hawajskimi kamieniami czy turecki rytuał hammam.

Śnieg w środku tropików
W Saunarii znajdziemy 10 różnych saun i łaźni oraz 2 baseny witalne. Valhalla, czyli klasyczna, drewniana sauna z wystrojem, który przenosi do świata wikingów, sauna Rajska Plaża w kształcie malediwskiego domku oraz Wioska Egipska, składająca się z pięciu różnych saun dopasowanych do bardzo szerokich oczekiwań gości. To tylko niektóre z atrakcji. Z wymienionymi saunami idealnie współgra Mont Blanc, czyli miejsce z temperaturą -12°C, gdzie można się natrzeć naturalnym śniegiem. Następnie można przejść do Koreańskiej Sali Wypoczynku, gdzie aromaterapia i kojąca muzyka wyciszą emocje i wprowadzą w stan medytacji. Warto też odwiedzić grotę solną, gdzie panuje mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Bloki solne oraz granulowana sól na podłodze groty, dzięki podgrzewaniu i wentylacji nasycają powietrze pierwiastkami, wpływającymi korzystnie na układ oddechowy, nerwowy i krążenia.
Uwagę gości przykuwa też spektakularny prysznic Calla shower w kształcie lilii z temperaturą 16 stopni.
Koszt pobytu w Suntago uzależniony jest od liczby stref w jakich planujemy spędzić czas, a także długości pobytu (rozpoczynamy od dwóch godzin). Dla przykładu całodzienny pobyt w parku dla osoby dorosłej (z wykluczeniem seniorów, którzy zapłacą mniej) to 129 zł w dni powszednie lub 139 zł w weekendy i święta.
Redakcja

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja