Nowe stery w błędowskiej podstawówce

Nowe stery w błędowskiej podstawówce

Od września podstawówką w Błędowie będzie zarządzała dotychczasowa dyrektor PSP w Chodnowie (gmina Biała Rawska).

Renata Śmiechowska, była jedną z czterech kandydatek, która wzięła udział w konkursie na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie.
Zastąpi ona Annę Pełkę, która kierowała placówką nieprzerwanie od 25 lat. Pani Anna rozpoczęła pracę w szkole podstawowej w Błędowie 1 września 1985r., sześć lat później została wicedyrektorem, a od 1 września 1995 r. pełniła funkcję dyrektora tej podstawówki. Od 31 sierpnia przejdzie na emeryturę.
Do konkursu przystąpiły cztery zainteresowane kierowaniem placówką kandydatki. Po etapie formalnej oceny dokumentów, do dalszych rozmówi zakwalifikowały się trzy panie. Finalnie na rozmowę stawiły się dwie z nich.
– Pani Renata była znakomicie przygotowana pod względem merytorycznym – mówi Jacek Adamski, sekretarz gminy Błędów, przewodniczący komisji konkursowej. – Przedstawiła plan rozwoju placówki, a także możliwości pozyskiwania środków unijnych, a także projekty jakie dotychczas realizowała w innych szkołach.
Renata Śmiechowska obecnie kieruje Publiczną Szkołą Podstawową im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Chodnowie, na terenie gminy Biała Rawska. Prywatnie związana jest z gminą Błędów, mieszka bowiem w Załuskach.
– Pani Renata jest osobą, która będzie wspólnie z nami budować społeczność lokalną – dodaje Jacek Adamski.
Wyłoniona w konkursie kandydatka przejmie obowiązki dyrektora PSP w Błędowie od 1 września. Zdecyduje ona także, kto będzie jej zastępcą. Dotychczas funkcję tę pełniła Ewa Balińska, która z powodów zdrowotnych złożyła rezygnację. Jej obowiązki do końca sierpnia pełni Janina Wróblewska.


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja