Żłobek – czas start

Żłobek – czas start

Prawdopodobnie jeszcze przed końcem lata poznamy projekt budowy żłobka w Grójcu.

W ostatnich dniach lipca Urząd Gminy i Miasta Grójec ogłosił przetarg na firmę, która wykona projekt budowy żłobka. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 sierpnia.

Dla 64 dzieci
Żłobek – o czym było już wiadomo wcześniej – ma powstać na dwóch działkach sąsiadujących z terenem Publicznego Przedszkola nr 4. Jedną z tych nieruchomości urząd nabył w ubiegłym roku od prywatnych właścicieli, druga zaś stanowi dziś fragment grójeckiego parku.
Zgodnie z dokumentacją przetargową, w żłobku znajdzie się miejsce dla 64 dzieci i 12 osób dorosłych. Obiekt będzie wyposażony w zaplecze kuchenne przystosowane do wydawania nawet 200 porcji posiłków dziennie. 
Żłobek będzie budynkiem jednokondygnacyjnym, parterowym z możliwością rozbudowy w przyszłości o kolejną kondygnację naziemną. Pomiędzy obiektem a pobliskim przedszkolem zostanie wybudowany łącznik. Urzędowi zależy też, aby budynek żłobka był energooszczędny (montaż energooszczędnych urządzeń i oświetlenia oraz ogniw fotowoltaicznych).
Obok żłobka powstanie plac zabaw. Cały teren ma być ogrodzony i monitorowany.

45 dni na projekt
Firma, która zdobędzie kontrakt na sporządzenie dokumentacji budowy żłobka, będzie miała czas do końca roku na wykonanie projektu budynku wraz z łącznikiem do przedszkola oraz z zagospodarowaniem terenu wokół i dojazdem od ul. Bankowej. – Mamy nadzieję, że wybrana pracownia projektowa dotrzyma terminu i w 2021 ogłosimy przetarg na jego  budowę, bo nam też zależy na czasie. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że nie jest łatwo z dotrzymaniem terminu przez projektantów i to z różnych powodów. Przykładem jest sprawa projektu na rozbudowę szkoły nr 1, stadionu GOS czy szkoły w Lesznowoli. Firmy, które się tym zajmują, muszą sprostać szczegółowym wymaganiom Starostwa Powiatowego w Grójcu  – mówi Dariusz Gwiazda, burmistrz Grójca. 
– Chcielibyśmy zacząć prace budowlane jak najszybciej. Wcześniej jednak trzeba uzyskać pozwolenie na budowę. Zdobycie pozwolenia będzie wymagało zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla parku [MPZP – red.] Czas pracy urbanistów to co najmniej pół roku ale ten proces już rozpoczęliśmy. Najważniejsze, że jesteśmy już w trakcie realizacji obietnicy przedwyborczej zgodnej z oczekiwaniami rodziców i ich pociech – tłumaczy burmistrz.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja