Cztery do modernizacji

Cztery do modernizacji

Cztery odcinki dróg powiatowych na terenie gminy Mogielnica wkrótce przejdą modernizację.

3 września na stronie mogielnickiego samorządu ukazało się ogłoszenie o przetargu na wykonawcę modernizacji 4 odcinków dróg powiatowych. Ostateczny termin składania ofert wyznaczono na 18 września. Do urzędu wpłynęło aż 8 propozycji. Większość zainteresowanych firm zmieściła się w limicie środków przeznaczonych na to zadanie. Dodajmy, że ów limit wynosił milion złotych.

Największa w Otalążce
Pierwszy, 420-metrowy, odcinek znajduje się we wsi Tomczyce. Biegnie od skrzyżowania z drogą w kierunku Strykowa aż do zjazdu do Domu Pomocy Społecznej. W tym miejscu zostanie wykonany dywanik jednowarstwowy.
Kolejny przeznaczony do remontu fragment ma długość 520 metrów i prowadzi od mostu nad Mogielanką w kierunku Borowego (przy parku). W tym przypadku przewidziano już ułożenie dwóch warstw nawierzchni bitumicznej.
Największa inwestycja spośród tu wymienionych zostanie zrealizowana w Otalążce. Do remontu przeznaczono 1850-metrowy odcinek drogi przez całą wieś, od granicy z Mogielnicą aż do granicy z Dziarnowem. Tu także prace przewidują położenie dwuwarstwowej nawierzchni.
Powody do zadowolenia mogą mieć też użytkownicy drogi wiodącej od trasy nr 728, przez Wodzicznę i Odcinki Dylewskie w kierunku Dylewa. Prace modernizacyjne obejmą 390-metrowy najbardziej zniszczony odcinek zaczynający się od drogi wojewódzkiej.


Oszczędności
– Projekt przebudowy tych dróg powstał już wiosną. Jednak mając na uwadze fakt, że dochody z podatków, zwłaszcza nasz udział w podatku PIT, zmniejszył się, czekaliśmy z rozpisaniem przetargu. Chcieliśmy dowiedzieć się, jak wygląda wykonanie dochodów i wydatków w pierwszym półroczu. W końcu dzięki temu, że posiadaliśmy nadwyżkę z ubiegłego roku i dzięki oszczędnościom na przetargu na przebudowę drogi Tomczyce – Ślepowola uznaliśmy, że możemy sobie pozwolić na taką inwestycję – mówi w rozmowie z „Jabłonką” burmistrz Sławomir Chmielewski.
Zapytaliśmy również burmistrza o to, dlaczego gmina, a nie powiat, który jest zarządcą wspomnianych dróg, przejęła na siebie obowiązek przeprowadzenia inwestycji. – Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu na terenie powiatu grójeckiego w taki sposób realizowaliśmy zadania. Wtedy przede wszystkim gminy wychodziły z inicjatywą remontu danej drogi. Teraz po prostu powróciliśmy do tej praktyki – tłumaczy burmistrz.
Gmina pokryje 60% kosztów realizacji inwestycji, zaś starostwo – 40%.

Czekają na remonty
Na remonty wciąż czeka kilka innych dróg powiatowych na terenie gminy Mogielnica. Do jak najszybszych prac modernizacyjnych kwalifikuje się przede wszystkim trasa Pelinów (gm. Błędów) – Dobiecin – Popowice oraz trasa Mogielnica (od ul. Armii Krajowej) – Dziunin – Wodziczna.

Ostatnio zmienianywtorek, 22 wrzesień 2020 09:23
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja