Poznać swoją patronkę

Poznać swoją patronkę

Obchody dnia patrona w PSP im. Marii Konopnickiej w Pieczyskach.

31 października społeczność uczniowska naszej szkoły miała okazję oglądnąć przedstawienie z okazji Dnia Patrona, przygotowane pod kierunkiem Justyny Fruby, Sylwii Strzeżek i Karoliny Leśniewskiej.  Tego dnia nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do obejrzenia barwnej inscenizacji, opartej na tekstach Marii Konopnickiej. W przedstawieniu wystąpiły dzieci klas młodszych, które na chwilę zmieniły się w Praczki, Julcię mającą kłopoty z laleczką, Adelcię i inne postacie z utworów naszej patronki. Mali aktorzy, chociaż mówili teksty sprzed wielu lat, wykorzystali współczesne rekwizyty, melodie i stroje. Celem inscenizacji  było  ukazanie, jak piękne, zawsze żywe, wesołe i bliskie każdemu dziecku są wiersze wielkiej poetki – Marii Konopnickiej. Wieloletnie działania nauczycieli i uczniów propagujące postać i twórczość poetki są wciąż kontynuowane. W szkole odbywają  się różne konkursy. W tym roku uczniowie klas młodszych mogli zilustrować wiersz poetki, starsi napisać wiersz o patronce lub napisać do niej list.
Laureatami konkursów zostali: Wioletta Postek, Sylwia Postek, Zosia Filutowska, Kacper Paprzycki, Katarzyna Kamińska, Wiktoria Dąbrowska, Marta Pakuła, Anna Kamińska, Dawid Przybytniak, Marcin Marciniak, Mateusz Rutecki, Paweł Zych, Łukasz Michalski.
UG Chynów

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja