Michał Archanioł odmalowany

Michał Archanioł odmalowany

Kościół parafialny odzyskał blask.

Zakończyło się malowanie ścian oraz sklepień kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Goszczynie. Inwestycję wsparło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przekazało na ten cel dotację z Funduszu Kościelnego w wysokości 100 tysięcy złotych.
Malowanie kościoła trwało prawie pół roku. Prace nie miały jednak wpływu na życie parafii, w obiekcie odprawiane były msze święte według stałego porządku. Kolory zaproponowane przez konserwatora zabytków od razu przypadły do gustu ks. Wiktorowiczowi. W świątyni zawitało pięć odcieni bieli. Ostatnie malowanie świątyni przeprowadził blisko 30 lat temu, ówczesny proboszcz ks. Henryk Boczek.
– Kościół przejaśniał i jest optycznie większy – mówi ks. Arkadiusz Wiktorowicz, proboszcz parafii w Goszczynie. – Stary tynk został doszczętnie skuty, a obecna na ścianach biel podkreśla piękne witraże, które dopiero teraz widać w pełnej okazałości.
Prace w kościele wykonała firma Maj Max z Lublina, która ma doświadczenie w przeprowadzaniu remontów obiektów sakralnych. Obecnie trwają prace wykończeniowe, po ich zakończeniu poznany dokładne koszty całej inwestycji.
– Już ponad 100 parafian przekazało nam w trakcie „kolędy” datki na pokrycie kosztów malowania kościoła, za co bardzo dziękuję – dodaje ks. Arkadiusz Wiktorowicz. – Świątynia w takim stanie spokojnie posłuży przez najbliższe 30 lat.
Marzeniem proboszcza jest jeszcze wymiana posadzki oraz ogrzewanie podłogowe w świątyni. Jak przyznaje, są to odległe plany z uwagi na wysokie koszty.

Kościół św. Michała Archanioła w Goszczynie został wybudowany w latach 1878-1887. Świątynia została wpisana do  Rejestru  Zabytków  byłego województwa mazowieckiego w 1975 roku.
KO

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja