Na giełdzie znów nielegalny towar

Na giełdzie znów nielegalny towar

Zatrzymano 3 kolejne osoby za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych, odzieży i obuwia. Dwie kobiety i mężczyzna odpowiedzą za przestępstwa skarbowe.

Policjanci z grójeckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych, zatrzymali w pierwszą niedzielę września br. na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie, 38-letnią mieszkankę Warszawy. Kobieta handlowała nielegalną odzieżą i obuwiem z podrobionymi znakami towarowymi różnych, znanych marek. W powyższej sprawie wszczęto dochodzenie.

Tydzień później ci sami policjanci, realizując własne materiały operacyjne w jednym z barów na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie, ujawnili i zabezpieczyli blisko 6000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. Właścicielka baru, mieszkanka gminy Chynów odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna.

W ubiegły poniedziałek zabezpieczono kolejne nielegalne wyroby. W jednym z mieszkań w Nowym Mieście nad Pilicą ujawniono ponad 500 sztuk papierosów tzw. samoróbek oraz 5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Policjanci przewieźli mężczyznę do jednostki policji, gdzie został przesłuchany.

Wartość handlowa zabezpieczonych  nielegalnej odzieży i obuwia sięga 6 tys. zł, natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków i innych opłat wyniosłyby blisko 10 tys. zł.

/AW

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja