Zagrali dla Dominika

Zagrali dla Dominika

Osiem drużyn piłkarskich wzięło udział w charytatywnym turnieju piłki nożnej. Piłkarze zagrali dla chorego na białaczkę kolegi sportowca, Dominika Wojdalskiego.

20-letni energiczny zawodnik GPSZ Głuchów oraz trener UKS Karolew, Dominik Wojdalski z końcem ubiegłego roku dowiedział się, że choruje na białaczkę. W związku z tym potrzebuje dużo krwi, ponieważ liczy się każdy mililitr, nieważne jakiej grupy. Dominik obecnie jest po kolejnej wizycie w szpitalu. Ma już wyznaczony termin przeszczepu szpiku.
– Nie poddaję się i nadal angażuje się w inicjatywy sportowe – mówi Dominik Wojdalski.
Piłkarze z zaprzyjaźnionego klubu, GKS Chynów wspólnie ze stowarzyszeniem Promotor Sylwii Kośli zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej, którego celem była zbiórka krwi dla chorego Dominika.
– Dominik był jednym z gości zaproszonych do nas na turniej jakiś czas temu – mówi Marcin Wilmański, prezes GKS Chynów. – Przyjechał do nas na zmagania ze swoją drużyną. Niedługo później okazało się, że zachorował. Chcemy mu pomóc.
W niedzielę, 17 lutego w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chynowie zagrało sześć drużyn z roczników 2009 i 2010 w tym dwa zespoły z GKS Chynów oraz OKS Otwock, FC Mundialito Grójec, KS Jeziórka, UKS Karolew. Po zakończeniu zmagań turniejowych odbył się mecz towarzyski drużyny TOP Market Chynów z zespołem Hydro-Mont Malczewski, w której składzie zagrał Dominik Wojdalski. Kolejnym elementem turnieju był mecz Skrzatów GKS Chynów z roczników 2011/2012.
W trakcie trwania turnieju odbyła się zbiórka krwi oraz zapisy do bazy danych fundacji DKMS, potencjalnych dawców szpiku.
– Dominik rozgrywa swój najważniejszy mecz w życiu i chcemy go w tym wesprzeć – dodaje Marcin Wilmański.
Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar oraz medal, które wręczali wójt gminy Chynów Tadeusz Zakrzewski wspólnie z przewodniczącym rady Stanisławem Mrozem, prezesem GKS Chynów Marcinem Wilmańskim oraz prezesem ROZPN w Radomiu.

Ostatnio zmienianyczwartek, 21 luty 2019 10:54
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja