Rolnicze mandaty rozdane

Rolnicze mandaty rozdane

Rolnicy wybrali swoich reprezentantów w radzie powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej.

W niedzielę, 28 lipca zostały przeprowadzone wybory delegatów z każdej gminy do Mazowieckiej Izby Rolniczej. Rolnicy wybrali przedstawicieli, którzy będą ich reprezentować w radzie powiatowej.
Wybory do Walnych Zgromadzeń Izb Rolniczych odbyły się w niedzielę, 28 lipca. Spośród kandydatów zostali wybrani delegaci do izb rolniczych, z każdej gminy po dwóch, którzy zostają członkami rad powiatowych. Zagłosować mógł każdy rolnik, czyli właściciel minimum hektara gruntu rolnego i płatnik podatku rolnego.
Gminę Goszczyn reprezentować będą Artur Zawadzki oraz Bartłomiej Hermanowicz. Wybory nie cieszyły się jednak dużą popularnością. Swój głos w tej sprawie oddało tylko 5% uprawnionych do głosowania (90 osób). O interesy rolników w terenu gminy Błędów będą zabiegać Wojciech Wojtczak (195 głosów) oraz Marek Mikołajewski (123). Tutaj do urn poszło 248 rolników. Jasienieccy rolnicy wybrali na swoich przedstawicieli Sławomira Zielińskiego (54 głosy) oraz Krzysztofa Rogalskiego (48 głosów). Do urn poszło 103 uprawnionych do głosowania. Podobna ilość rolników zagłosowała w Nowym Mieście nad Pilicą. Delegatami do MIR z jej terenu będą Mariusz Fandrych (62 głosy) oraz Marek Zgieb (56 głosów). W Warce wydano 245 kart do głosowania, a rolnicy największym poparciem obdarzyli Jana Madeja (219 głosów) oraz Dariusza Wróbla (169 głosów). Przypominamy, że w okręgach jednomandatowych głosujący mogli poprzeć tylko jednego kandydata, w dwumandatowych przysługiwały im dwa głosy (przp. Red. Z stąd różnica w ilości wydanych kart do głosowania w stosunku do liczby głosów na poszczególnych kandydatów).
Jak informowaliśmy w poprzednim numerze gazety „Jabłonka”, w pięciu gminach zgłoszono liczbę kandydatów równą liczbie mandatów w danym okręgu. W związku z tym „z rzędu” zostali oni członkami izb. Mowa o gminach Belsk Duży, Chynów, Grójec, Mogielnica oraz Pniewy. W Belsku Dużym w strukturach izb rolniczych zasiedli Adolf Maciak oraz Krzysztof Walkiewicz Gminę Chynów w MIR powiatu grójeckiego będą reprezentować Norbert Stasiak oraz Jacek Wichniewicz. Również w dwumandatowym okręgu wyborczym nr 45 w Grójcu na członków izb rolniczych zgłoszono dwóch kandydatów. Zostali nimi Marcin Cyngot oraz Krzysztof Łuczak. Mogielnickie struktury reprezentować będą Paweł Iwanicki oraz Paweł Michalak. Wśród gmin, w których „z rzędu” obsadzono funkcje członków izb rolniczych są również Pniewy. Tę gminę będą reprezentowały kobiety, Iwona Chwalibóg oraz Urszula Lesiak.
Red.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja