Uczniowie ZSP Chynów odkrywają swoje pasje!

Uczniowie ZSP Chynów odkrywają swoje pasje!

Od września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chynowie odbywają się różnorodne zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów klas starszych w ramach projektu „Odkrywamy swoje pasje”. Projekt ten dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Grójcu, gminy Chynów i Lokalnych Partnerów: Deltima, Trans-Med, ZUK Warka.

Dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich, w czasie których dowiadują się, jak zbudowane jest czasopismo, jak tworzyć dziennikarskie formy wypowiedzi, jak edytować tekst czy robić zdjęcia. Na zajęciach z języka angielskiego będą poszerzać znajomość słownictwa i gramatyki, a także tworzyć własne teksty w języku obcym. W trakcie zajęć „Mały odkrywca” dzieci zaś mogą prowadzić obserwacje mikroskopowe i robić doświadczenia. Dowiedzą się, co to oddychanie, fotosynteza, dyfuzja i jak się otrzymuje tlen. Na warsztatach teatralnych uczestnicy będą pracować nad własną dykcją i nauczą się wyrażać emocje gestem, mimiką, słowem oraz ruchem.
Uczniowie chodzący na warsztaty dziennikarskie wydali już pierwszy numer swojej gazetki pt. „KornelExpress”. Przedstawili tam bieżące informacje z życia szkoły, ale zamieścili również przeprowadzony przez siebie wywiad czy recenzję ulubionej książki. Zachęcamy Państwa do lektury całości naszego czasopisma, które można odnaleźć pod adresem: https://drive.google.com/file/d/1RSbUfiTrZX3bFRZb0FjIByktrBb_xZwu/view?usp=sharing
Koło teatralne zaś przygotowuje patriotyczną wieczornicę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Odbędzie się ona 8 listopada 2019 r. (piątek) o godz. 17.00. Wszystkich, którzy chcą uczcić rocznicę odzyskania wolności przez nasz kraj we wzniosłej atmosferze, już dziś zapraszamy na tę uroczystość do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chynowie!
(tekst i zdjęcia: mgr Agnieszka Ptasiewicz – koordynator projektu)

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja