Dzień Dziecka w Sielcu

Dzień Dziecka w Sielcu

Wzorem lat ubiegłych w ostatnią niedzielę 4 czerwca zorganizowano w Sielcu Dzień Dziecka.

Tegoroczna impreza była częścią projektu „Babcia wie i wiedzę przekazuje, wnuczka uczy się i umie” realizowanego w ramach programu „Działaj Lokalnie”, na który Ochotnicza Straż Pożarna w  Sielcu otrzymała dofinansowanie w kwocie 5.000 zł. Celem projektu jest przekazanie tradycji i wiedzy przez babcie najmłodszemu pokoleniu poprzez naukę gotowania, pieczenia i robótek ręcznych. Projekt realizowany jest przez grupę kobiet z Sielca pod przewodnictwem sołtys Jadwigi Urbańczyk. Projekt wspierają strażacy.
Imprezę poprzedziło wielkie gotowanie w remizie strażackiej w Sielcu. Babcie uczyły dzieci przyrządzania dawnych zapomnianych już potraw. Wszystkie dania wystawiono do degustacji na pikniku z okazji Dnia Dziecka. Na stołach nie mogło zabraknąć żuru z białą kiełbaską, staropolskiego bigosu, pierogów z mięsem, racuchów drożdżowych, pazibrody, świeżonki, naleśników z serem, kopytek, klusek kładzionych i grochu z kapustą, barszczu ze szczawiu z własnego ogródka. Dzieci w wolnych chwilach robiły porządki i dekoracje.
Słoneczne niedzielne popołudnie zgromadziło na terenie OSP Sielec licznie przybyłych mieszkańców wsi oraz zaproszonych gości. Tego dnia nie zabrakło gospodarza gminy wójta Sławomira Słabuszewskiego oraz przewodniczącego rady Piotra Gawota. Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji i wiele konkursów: skoki w workach, sztafety, koszykówka oraz rzuty butami. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na malowanie obrazków „Strażak w akcji”, w którym udział wzięło 22 dzieci. Ponadto dla wszystkich zorganizowano loterię z fantami. Wielką atrakcją dla dzieci był przyjazd grupy motocyklowej „COBRA” z Grójca. Każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy motocyklista, zajmując miejsce na motorze. Mali i duzi mogli także spróbować swoich sił w konkursie tańca Zumby. Piękny i radosny dzień niestety popsuł na chwilę porywisty wiatr z deszczem, co i tak nie przerwało imprezy, która trwała do późnego wieczora.

W ramach projektu odbędzie się jeszcze w sierpniu piknik podsumowujący z wystawą starych urządzeń oraz prezentacją efektów prowadzonych warsztatów.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja