PSP w Bądkowie dla niepodległej

PSP w Bądkowie dla niepodległej

9 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Bądkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania prze Polskę niepodległości. To ważne święto dla każdego Polaka. Tego dnia każdy uczeń, nauczyciel, rodzic obecny na uroczystości miał przypiętą na sercu kokardę narodową.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem dyrektor Agnieszki Sochy, w którym, wspominała walecznych żołnierzy, naszych rodaków, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej Polsce. Podkreśliła, jak ważna jest pamięć o poległych bohaterach i szacunek dla Ojczyzny.
Dokładnie o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami, pracownikami niepedagogicznymi praz przedszkolakami z sąsiedniego Niepublicznego Przedszkola w Bądkowie odśpiewali czterozwrotkowy hymn Polski, włączając się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Następnie uczniowie klasy 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło wiersza „Katechizm polskiego dziecka” oraz pieśni „Rota”, „My, pierwsza brygada”. Na zakończenie uczniowie wesoło odśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” dumnie machając biało-czerwonymi flagami.
Po uroczystości rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Symbole narodowe”. Uczniowie zostali nagrodzeni za pięknie wykonane prace przedstawiające flagę i godło Polski.

Agnieszka Dąbrowska, Ewa Paliwoda

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja