Seniorki szyte na miarę

Seniorki szyte na miarę

Seniorki z Sielca realizują kolejny projekt. Tym razem szyją spódnice, eco-torby oraz torebki z filcu.

Klub Seniora „Marzycielki” z podgoszczyńskiego Sielca nie próżnuje. Zakończył realizację kolejnego projektu, tym razem dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. „Szyjemy na miarę naszych potrzeb” to autorski projekt sołtys Sielca, Jadwigi Urbańczyk, która znana jest lokalnej społeczności ze swoich nietuzinkowych pomysłów scalających lokalną społeczność.
– Wiele naszych „marzycielek” ma talent krawiecki – mówi Jadwiga Urbańczyk, sołtys Sielca. – Podczas spotkań powstały nasze autorskie spódnice, fartuszki, eco-torby, kosmetyczki i torby z filcu.
Klub seniora w Sielcu realizował inicjatywę w ramach projektu „Sieć Aktywnych Seniorów z Powiatu Grójeckiego” przy wsparciu Stowarzyszenia W.A.R.K.A.
– Maszyny do szycia poszły w ruch – dodaje Urbańczyk. – Niektóre panie z klubu w przeszłości szyły, więc mogły zaprezentować swoje zdolności. Seniorki poszyły sobie według własnych projektów ubrania, w których będą mogły pokazywać się na różnych uroczystościach.
Na zakończenie projektu, z końcem października odbyła się wystawa prac i uroczysta kolacja przy muzyce, na którą zaproszono kilku seniorów z sąsiednich wsi.  (POK)

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja