Miejsce dla seniorów u druhów ochotników

Miejsce dla seniorów u druhów ochotników

Rząd dopłaci do utworzenia Klubu Seniora w Goszczynie. Państwo dołoży do aktywizacji osób starszych.

Za blisko 190 tysięcy złotych część pomieszczeń remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczynie do końca lipca zostanie gruntownie wyremontowana. Będzie w nich działał Klub Seniora.
Goszczyński samorząd otrzymał 150 tysięcy złotych na utworzenie gminnego Klubu Seniora. Środki pochodzą z dotacji w ramach programu „Senior +” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które wspiera tworzenie dziennych domów i klubów dla seniorów. Pozostałe 37 tysięcy złotych dołożą do zadania władze Goszczyna.
– Liczę, że klub w Goszczynie będzie miejscem aktywizacji seniorów z terenu całej gminy – mówi Waldemar Kopczyński, wójt Goszczyna. – Już dzisiaj zachęcam osoby starsze do uczestnictwa w zajęciach oferowanych przez organizację.
Do końca lipca seniorzy gminni będą mieli do dyspozycji pomieszczenia na piętrze budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczynie. Udostępnili je osobom starszym tutejsi druhowie. W ramach zadania zaplanowano modernizację jednego pomieszczenia. Wykonane zostaną nowa podłoga z ogrzewaniem podłogowym i nowy podwieszany sufit z oświetleniem. Pomieszczenie wyposażone będzie w stoły i krzesła. Będzie pełniło ono funkcję sali spotkań. Powstanie też aneks kuchenny wyposażony w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłków, oraz wyremontowana łazienka. Wydzielone i wyposażone zostanie miejsce, pełniące funkcję szatni dla seniorów. Chcąc podwyższyć standard placówki, zaplanowano utworzenie kącika klubowego, wyposażonego w sprzęt RTV, komputery z dostępem do Internetu, szachy oraz gry planszowe.
–  Już dzisiaj myślimy o skorzystaniu z kolejnego programu, który umożliwi nam wyposażenie klubu – dodaje Waldemar Kopczyński.
Seniorzy z gminy Goszczyn zyskają miejsce spotkań, które umożliwi im korzystanie z oferty prozdrowotnej, obejmującej także usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej. Miejsce będzie spełniać wiele funkcji, w zależności od zgłaszanych przez seniorów potrzeb. Z pewnością będą się tutaj odbywać zajęcia informatyczne, edukacyjne, kulturalne czy usprawniające aktywność ruchową.


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja