Strażacka rekompensata

Strażacka  rekompensata

Strażacy ochotnicy z gminy Goszczyn będą otrzymywać ekwiwalent za udział w akcjach i szkoleniach.

28 czerwca rada gminy uchwaliła, że każdy strażak ochotnik za godzinę udziału w akcji otrzyma 15 zł, zaś za godzinę uczestnictwa w szkoleniu (dotyczy szkoleń organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę) – 7 zł.
Radni jednocześnie zatwierdzili sposób rozliczenia ze strażakami ochotnikami – ekwiwalenty będą otrzymywać na konto co kwartał.
Aby dany strażak otrzymał pieniądze, jego uczestnictwo w akcji lub szkoleniu musi zostać potwierdzone przez Państwową Straż Pożarną lub gminę.
O ustalenie ekwiwalentu wnioskowali sami strażacy z gminnych jednostek OSP. Taka forma zwrotu kosztów za poświęcony czas na udział w akcjach i szkoleniach funkcjonuje w innych gminach powiatu grójeckiego. Na przykład w gminie Jasieniec stawki za akcje i szkolenia wynoszą odpowiednio 15 zł i 5 zł, w gminie Grójec – 15 zł i 7 zł, zaś w gminie Warka – 15 zł i 10 zł.
Obecnie w gminie Goszczyn działa 6 jednostek ochotniczych straży pożarnych: OSP Goszczyn, OSP Olszew, OSP Sielec, OSP Józefów, OSP Długowola i OSP Bądków.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja