W Goszczynie cyfrowo rozwinięci

W Goszczynie cyfrowo rozwinięci

Gmina Goszczyn zgodnie z umową o powierzenie grantu Nr 20/OKI/2018 z dnia 16.10. 2018 roku znalazła się w gronie instytucji,  które w ramach Programu Polska Cyfrowa, wzmacniają cyfrowe fundamenty społeczno-gospodarcze rozwoju kraju.

Dzięki udziałowi w projekcie „Ja w internecie” i organizacji bezpłatnych szkoleń znacząco przyczyniliśmy się do podnoszenia kwalifikacji i umiejętności poruszania się w sieci i bezpieczeństwa korzystania z internetu mieszkańców.
Do tej pory zorganizowaliśmy 21 szkoleń w  poniższych obszarach tematycznych:
- Rodzic w Internecie,
- Rolnik w sieci,
- Kultura w sieci,
- Moje finanse i transakcje w sieci,
- Działam w sieciach społecznościowych.
Większość szkoleń odbyła się na Sali Sportowej w Goszczynie, ale również w Publicznej Szkole Podstawowej w Sielcu i Bądkowie.
Program wyposażył uczestników w wiedzę i narzędzia, które rozwiną ich kompetencje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym.
Dzięki zajęciom uczestnicy nabyli wiedzę, która z pewnością ułatwi im funkcjonowanie w coraz dynamiczniej zmieniającej się cyfrowej rzeczywistości. Początkujący uczestnicy kursów dodatkowo przeszli skrócony kurs wprowadzający w zakresie obsługi komputera m.in. korzystania z internetu, obsługi poczty elektronicznej oraz posługiwania się serwisami i aplikacjami ułatwiającymi funkcjonowanie w życiu codziennym.
Istotnym elementem naszych szkoleń było również przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online min. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+ jak również poruszanie się w portalach społecznościowych,  czy wykorzystywanie internetu we własnej działalności gospodarczej. Celem programu było również zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł.
W ramach dofinansowania gmina zakupiła 30 komputerów przenośnych  oraz szafę do ich przechowywania. Dodatkowo każdy uczestnik szkoleń miał zapewnione wyżywienie oraz materiały promocyjne w postaci notatników i długopisów.
Projekt Ja w Internecie w gminie Goszczyn powoli dobiega końcowi. Pozostało jeszcze do przeszkolenia 20 osób. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do kontaktu z Urzędem Gminy.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja