Piknikowaliśmy po włosku

Piknikowaliśmy po włosku

Ostatnia niedziela w Goszczynie obfitowała w moc atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Po raz pierwszy w naszej gminie zorganizowany został piknik gminny „W ogrodach Królowej Bony”.

Nazwa ta nie jest przypadkowa, gdyż Królowa Bona znana była z wielkiego zamiłowania do ogrodnictwa. W 1537 r. otrzymała w posiadanie starostwo Goszczyn i folwark Bądków, gdzie założyła królewską plantację drzew owocowych. Tradycja sadownicza w naszym rejonie przetrwała do dziś.
Nasz gminny piknik został poprzedzony uroczystościami obchodów 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczynie, nadaniem sztandaru i wręczeniem odznaczeń.
Swój udział w tym szczególnym dla nas dniu miała orkiestra dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszewie, która swoim koncertem rozpoczęła piknik. Młodzi artyści z grupy teatralnej Maska z Sielca zaprezentowali się w przedstawieniu „Romeo i Julia w Goszczynie”. Uczestnicy mieli okazję posłuchać włoskich przebojów w wykonaniu Grupy Artystycznej „Bene”. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był występ Zenona Martyniuka lidera zespołu Akcent, który zgromadził tłumy fanów muzyki disco polo. Do tańca przygrywał zespół Commodore bawiąc gości do późnych godzin wieczornych. Zadbano również o część gastronomiczną rozdając świeżo wypiekaną pizzę przez firmę Jan-Mar z Drwalewa oraz spaghetti przyrządzone przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bądkowa, Goszczyna i Olszewa.  Koła gospodyń rywalizowały między sobą, a ich potrawy zostały ocenione przez zebranych. Każdy mógł skosztować włoskich smaków i oddać głos na najlepsze spaghetti. Najbardziejsmakował  makaron gospodyń z Goszczyna, które zajęły I miejsce w konkursie. Każde koło gospodyń zostało docenione i otrzymało nagrodę ufundowaną przez wójta gminy Goszczyn. Specjalnie dla najmłodszych w bezpiecznym miejscu stworzono strefę zabaw. Dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z malowania twarzy oraz bawić się na pompowanych zjeżdżalniach. Na spragnionych czekały napoje przekazane przez firmę Pepsico z Michrowa. O słodki poczęstunek zadbała firma Ferrero z Belska Dużego. W ten upalny dzień można było również skosztować tradycyjnych włoskich lodów.
Szczodrzy sponsorzy pikniku ugoszczeni zostali w Gospodzie u Bony, w której serwowano przygotowane specjalnie na ten dzień potrawy.
Uroczystość nasza odbyła się dzięki pracy i zaangażowaniu wójta gminy Waldemara Kopczyńskiego i pracowników.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i udział w pierwszym w gminie Goszczyn pikniku. Mamy nadzieję, że wydarzenie to wpisze się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy.
Dziękujemy sponsorom, których wsparcie finansowe i rzeczowe pomogło w organizacji uroczystości.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja