Potrawy z Gminy Grójec nagrodzone

Potrawy z Gminy Grójec nagrodzone

Gmina Grójec zajęła trzecie miejsce w konkursie na najlepszą potrawę regionalną podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły się 3 września w Lewiczynie. Zostaliśmy również wyróżnieni w kategoriach: najładniejsze stoisko oraz najładniejszy wieniec dożynkowy.

W konkursie kulinarnym gminę reprezentowała restauracja „Arena Smaku”, która przygotowała udko z kaczki muśnięte sosem pomarańczowym w asyście karmelizowanych jabłek i kopytek makowych, domową nalewkę babci Basi z aronii i aromatycznej wiśni oraz kruszoną bezę otuloną chmurką mascarpone z orzeźwiającymi owocami leśnymi, pokrytą delikatną rosą wiśniową. Potrawy spotkały się z uznaniem komisji konkursowej, która doceniła trud naszych kucharzy. „Arena Smaku” przygotowała również poczęstunek dla gości odwiedzających gminne stoisko. Racuszki z jabłkami, szarlotka, ciasto ze śliwką, ciasto z kremem i galaretką, krem z białych warzyw i krem z cukinii znalazły szerokie grono swoich fanów. Wiernych miłośników przyciągały także pyszne, świeżo wyciskane soki z tłoczni soków „Gwiazda”. Na stoisku Gminy Grójec nie mogło zabraknąć soczystych jabłek, w które zaopatrzyła nas sołtys Grudzkowoli, radna Rady Miejskiej w Grójcu, Aneta Tull. Jak co roku na gości czekały również cukierki z Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów „Jedność”. 


Tradycyjnie na stoisku można było zaopatrzyć się w katalogi promocyjne Gminy Grójec, widokówki, kubeczki z grójeckimi motywami, smycze i magnesy.
Aranżacją stoiska w tym roku zajęły się Patrycja Rusin i Anna Daria Merska, które postawiły na akcenty inspirowane kwiatami łąkowymi oraz ferią barw pejzażu wiejskiego. Odwiedzający stoisko mogli również podziwiać obrazy malowane przez plastyków ze „Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Grójeckiej”: pastele Bożeny Grzejszczyk, akryle Marii Jakubczyk, „pastelove koguty” Agnieszki Kazały, hafty Teresy Matulki, owoce na płótnie Moniki Szczepańskiej – Wojtasik. Słodki element dekoracji stanowiły także ciastka artystyczne wykonane przez Monikę Szczepańską – Wojtasik. Natomiast sam namiot, stoliki, krzesła i obrusy zapewnił nam Paweł Jackowski, a kostki słomy – Marek Pietrzak z Grudzkowoli.


W konkursie na wieniec Gmina Grójec zgłosiła wieniec tradycyjny w kształcie korony składający się z mieszanki zbóż z charakterystycznymi dla naszego regionu jabłkami, zakończony krzyżem z wiązek suszonego lnu. Autorką wieńca była Aneta Tull.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i zaopatrzenie stoiska gminnego oraz przygotowanie potraw i wieńca. Zapraszamy za rok!
Anna Kamińska

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja