Grójecki rynek jak pit-stop Formuły 1

Grójecki rynek jak pit-stop Formuły 1

Przeprowadzono darmowe kontrole stanu aut mieszkańców Grójca i okolic. Częstym uchybieniem, była zła jakość płynu hamulcowego.

20 października na grójeckim Placu Wolności odbyła się akcja „Pit Stop – Profi Auto” organizowana przez firmę Hurtownia Motoryzacyjna Marek Reszka oraz markę Profi-Auto  przy wsparciu burmistrza Gminy i  Miasta Grójec.
Akcja miała na celu sprawdzenie stanu technicznego samochodów przed nadchodzącą zimą. Weryfikowany był stan ogumienia, jakość oleju, stan i ustawienie oświetlenia, zawieszenia, wycieraczek, a także jakość płynu hamulcowego. Obecni na miejscu mechanicy udzielali fachowych porad, a na każdego, kto zdecydował się sprawdzić swoje auto czekał upominek. W ramach akcji udało się sprawdzić stan techniczny 119 aut.
Podsumowując akcję, specjaliści będący na miejscu zwracali uwagę na polepszający się stan aut jeżdżących po naszych drogach, podkreślając jednak, że jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Szczególnie istotne jest uświadomienie kierowcom, że stan pojazdu bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo.
Podczas tegorocznej akcji szczególnie niepokojący okazał się stan płynu hamulcowego.
– W zdecydowanej większości pojazdów okazało się, że dwa podstawowe parametry płynu, czyli temperatura wrzenia i zawartość wody są nieprawidłowe. – mówi jeden z kontrolujących stan aut mechaników.
Dlaczego jest to tak ważne? Płyn hamulcowy przenosi siłę z pedału hamulca na klocki hamulcowe. Zbyt niska temperatura wrzenia wynikająca np. ze zbyt dużej ilość wody w układzie może doprowadzić do zagotowania płynu, które spowoduje powstanie oparów w układzie. Pod wpływem wyższej temperatury deformacji ulegają elementy układu hamulcowego, dlatego nie dochodzi do przekazywania ciśnienia hydraulicznego, skutkiem czego jest obniżenie skuteczności hamowania, pomimo  mocnego naciskania pedału hamulca.
Zagotowanie płynu nie wystąpi podczas powolnej jazdy miejskiej.
– Podczas gwałtownego hamowania przy większej prędkości czy zjazdu z góry może się okazać że „zabraknie hamulca”. – dodaje mechanik. – Producenci zalecają wymianę płynu hamulcowego co dwa lata lub 40-60 tys km. Nie jest to duży wydatek, a wymiana nie jest czynnością skomplikowaną, dlatego należy pamiętać o regularnej kontroli płynu.
– Mamy nadzieję, że taką akcję uda się powtórzyć w przyszłym roku, a stan aut na naszych drogach będzie coraz lepszy. – zapowiadają organizatorzy.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja