Sensor monitorujący stan powietrza w Grójcu

Sensor monitorujący stan powietrza w Grójcu

Smog i zanieczyszczenie powietrza to jeden z najczęściej podejmowanych tematów w ostatnim czasie. W powietrzu, zwłaszcza zimą, znajduje się wiele niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Głównymi czynnikami wpływającymi na powstawanie smogu są indywidualne źródła ciepła i złej jakości opał wykorzystywany do ogrzewania domów.

Celsium Sp. z o.o. uruchomiła system urządzeń pomiarowych, których zadaniem jest identyfikowanie zagrożeń. Od kilku dni we wszystkich miastach, gdzie zlokalizowane są ciepłownie Celsium, działają sensory monitorujące stan powietrza. Wszyscy mieszkańcy mogą na bieżąco kontrolować wyniki pomiarów i sprawdzać poziom pyłu zawieszonego w powietrzu.
Dostępne są nie tylko bieżące odczyty, ale też dane za ostatnią dobę. Największe zanieczyszczenie występuje około godziny 19.00.
Stan powietrza można sprawdzać poprzez kliknięcie ikony „airly” umieszczonej na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu (po lewej stronie).
Na swoim Facebook’u Celsium Sp. z o.o. zachęca mieszkańców, aby zgłaszali, w których dzielnicach warto zainstalować dodatkowe czujniki. Podkreśla, że jeśli temat będzie się cieszył dużym zainteresowaniem, to zostanie uruchomiona większa liczba sensorów.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja