Drużyna chłopców z grójeckiej "jedynki" z pucharem turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Drużyna chłopców z grójeckiej "jedynki" z pucharem turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Finał na PGE Narodowym już o krok – znamy mistrzów województwa mazowieckiego.

Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa mazowieckiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. W rozegranym w dniach 25-26 kwietnia finale wojewódzkim XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zwycięstwa odniosły: PSP 1 w Grójcu i Diamonds Academy w kategorii U-8, dziewczęca i chłopięca drużyna UKS Varsovia w U-10 oraz UKS Irzyk Warszawa i UKS Ząbkovia Ząbki I wśród grup wiekowych U-12. Już w przyszłym tygodniu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentowały województwo podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Finałowe zmagania na Mazowszu odbyły się w Miętnem. Dla występujących w nich najzdolniejszych młodych piłkarzy i piłkarek z regionu były one kontynuacją drogi z podwórka na stadion, która rozpoczęła się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Na uczestników rozgrywek w Miętnem czekały nagrody oraz zabawa w najlepszym sportowym wydaniu. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły w kategorii U-10 oraz U-8. Dzień później obserwowaliśmy zmagania dzieci do lat 12. Wspaniała atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się nie tylko zawodnikom i zawodniczkom, ale także ich rodzicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali swoje pociechy do gry.

Reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu prowadzona przez Konrada Główkę zajęła I miejsce w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju ,,Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku ‘’ w kategorii chłopców U – 8. W prestiżowym turnieju, który  był początkiem piłkarskich karier dla ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych chłopcy z Grójca pokonali rówieśników z  gminy i powiatu grójeckiego oraz wygrali finały w Radomiu. W finale wojewódzkim rozgrywanym w Miętnem chłopcy z Jedynki  w drodze do finału zremisowali z UKS Żagle Warszawa 1 - 1, pokonali ZSP Wiskitki 14 – 0  i Akademię Piłkarską 11 Legionowo 2 - 0.  W drodze do finału wyeliminowali  Świcik Warszawa 4 – 0 , Varsowię Warszawa 1 – 0. W finale po emocjonującym spotkaniu zwyciężyli Talent Warszawa 3 – 1. Królem Strzelców z 14 trafieniami  został Aleksander Badowski.  Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Grójcu reprezentowali :Szymon Biedrzycki, Aleksander Badowski, Jakub Baranowski, Kacper Dolina, Alan Gaik, Bartosz Kazała, Bartosz Nowaczewski, Mikołaj Ostrowski, Wiktor Zaręba, Szymon Zawadzki. Jesteśmy pierwszą drużyną w historii Grójca i ROZPN, który odpowiadał za finały rejonowe i prowadzi rozgrywki piłkarskie dzieci i młodzieży, która wygrała finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju ,,Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku ‘’w kategorii chłopców U – 8. Sukces jest tym większy, że w XVIII edycji mogły zagrać  kluby piłkarskie i akademie piłkarskie. Cieszy wygrana i wspaniała przygoda, którą przeżyliśmy. Szkoda, że ta kategoria nie rozgrywa finałów na Stadionie Narodowym. Ale może w przyszłości wychowamy następcę Arkadiusza Milika czy Piotr Zielińskiego, którzy grali w tym turnieju, powiedział po zakończonych rozgrywkach


Honorowy patronat nad XVIII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Tekst został przygotowany dla mediów. Wyrażam zgodę na korekty. Więcej szczegółów powinno  pojawić się na oficjalnej stronie turnieju. Zdjęcia wykonała Marta Badowska.

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Finały wojewódzkie to ostatni etap rywalizacji drużyn w najmłodszej kategorii wiekowej. Z kolei zwycięzcy w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentowali swoje województwa podczas Finału Ogólnopolskiego, który w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2018 roku odbędzie się w Warszawie. Decydujące mecze tradycyjnie już zostaną rozegrane na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałowym spotkaniem o piłkarski Puchar Polski i podobnie jak przed rokiem będą transmitowane na żywo w otwartych kanałach telewizji Polsat. Nagrodą dla najlepszych będzie nie tylko Puchar Tymbarku, ale także możliwość obejrzenia z wysokości trybun meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z idolami – reprezentantami Polski i selekcjonerem Adamem Nawałką.

TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Głównym sponsorem rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej od 12 lat jest firma Tymbark, a od poprzedniej edycji brązowym sponsorem jest firma Electrolux. Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej u najmłodszych oraz wyłanianie piłkarskich talentów. Do dotychczasowych edycji Turnieju łącznie zgłoszonych zostało blisko 2 miliony dzieci.  Turniej był początkiem piłkarskich karier dla ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych. W tym gronie znajdują się ambasador Turnieju i napastnik włoskiego SSC Napoli – Arkadiusz Milik – a także inni reprezentanci Polski: Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Damian Kądzior, Marcin Kamiński czy najdroższa polska piłkarka w historii – Paulina Dudek.

Honorowy patronat nad XVIII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Partnerem turnieju w województwie mazowieckim jest Kompania Dystrybucyjna.
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl


Konrad Główka, materiały prasowe

 

Ostatnio zmienianysobota, 28 kwiecień 2018 08:07
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja