Wyborczy nokaut

Wyborczy nokaut

Dariusz Gwiazda nowym burmistrzem Grójca. Poparło go ponad 2,5 tysiąca mieszkańców więcej, niżeli wieloletniego włodarza miasta, Jacka Stolarskiego.

W drugiej turze wyborów samorządowych o głosy mieszkańców Grójca zabiegał obecny burmistrz Jacek Stolarski oraz dotychczasowy wiceprzewodniczący rady miejskiej, Dariusz Gwiazda.
Po pierwszej turze wyborów z wyborczej czwórki pozostało dwóch kandydatów. Wtedy dzieliło ich zaledwie 66 głosów.
Na prowadzenie wysunął się Jacek Stolarski z wynikiem 3808 głosów poparcia, lecz po piętach deptał mu dotychczasowy wiceprzewodniczący rady miejskiej, Dariusz Gwiazda, którego kandydaturę poparło 3742 mieszkańców miasta i gminy. Trzecie miejsce zajęła Anna Sotek, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, która odnotowała 2554 głosy. Stawkę o najwyższy urząd w mieście zamknął Artur Banasiewicz, który uzyskał 1577 głosów.
Sytuacja diametralnie zmieniła się w niedzielę, czwartego listopada. Dariusz Gwiazda zdecydowaną większością głosów został wybrany nowym burmistrzem Grójca. Za jego kandydaturą opowiedziało się w niedzielę 5920 mieszkańców miasta i gminy. Dotychczasowego burmistrza, który kierował samorządem nieprzerwanie przez ostatnie 16 lat poparło 3380 wyborców. Dotychczasowy wiceprzewodniczący miał znaczną przewagę głosów w prawie każdym z obwodów głosowania.
– Cieszę się, że ludzie zagłosowali za zmianami – mówi Dariusz Gwiazda, nowy burmistrz Grójca. – Mam głowę pełną pomysłów i od razu biorę się do rzetelnej pracy.
Dariusz Gwiazda w rozmowie z „Jabłonką” zdradza, że będzie miał tylko jednego zastępcę. – Ograniczy to koszty – argumentuje burmistrz elekt.
Na chwilę obecną nie chce zdradzać imienia i nazwiska nowego wiceburmistrza. Ujawnia tylko, że będzie to osoba nowa, nie związana z żadnym „układem”.
Dariusz Gwiazda w tegorocznych wyborach samorządowych starał się również o mandat radnego rady miejskiej w Grójcu. W sytuacji zdobycia fotela burmistrza Grójca, jego miejsce w radzie przypada kolejnej osobie z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Nam Zależy. Skład rady miejskiej uzupełni Małgorzata Molenda.
Tegoroczne wybory samorządowe oznaczają również rewolucję w grójeckiej radzie miejskiej. W wyniku głosowania zmianie ulegnie prawie 3/4 zasiadających w niej radnych. Z dotychczasowej rady miejskiej zabraknie aż 15 z nich. Są nimi: Mirosław Banach, Małgorzata Czacharowska, Rafał Fedorowicz, Jerzy Kasica, Zbigniew Krawczak, Ryszard Matusiak, Jolita Miedziun, Stefan Migdalski, Krystyna Nowakowska, Tomasz Nowakowski, Barbara Pawlak, Aneta Tull, Krzysztof Skrzypiński, Grażyna Stolarska oraz Grzegorz Woźniak.
Z nowych osób w radzie będą zasiadać: Piwarska Weronika, Janusz Dulemba, Jerzy Antoniewicz, Mirosław Gałka, Artur Szlis, Karol Biedrzycki,  Anna Lubowiecka, Artur Moskal, Grzegorz Stolarek, ponownie Eugenia Poradzka, Dariusz Prykiel, Małgorzata Molenda, Jacek Stolarski, Agnieszka Wachulec-Kamienik, Małgorzata Szymańczak, Adam Siennicki, Daniel Marcinkowski, Henryk Feliksiak, Tomasz Justyński, Ryszard Krzyżanowski oraz Krzysztof Woźniak.

Paulina Omen-Klepacz

Ostatnio zmienianyśroda, 07 listopad 2018 12:51
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja