W Marianowie nie chcą mieć sołtysa?

W Marianowie nie chcą mieć sołtysa?

Nie ma chętnych do rządzenia w podgrójeckim Marianowie. Na wybory sołtysa nie przyszedł żaden z mieszkańców tej wsi.

Grójecki samorząd od kilku tygodni przeprowadza wybory sołeckie. Po raz kolejny poza ramy tych zasad wyszli mieszkańcy Marianowa. Na piątkowe spotkanie w sprawie wyboru sołtysa nikt nie przyszedł. 
– Ogłosimy kolejny termin wyborów – mówi Karol Biedrzycki, przewodniczący rady miejskiej w Grójcu. – Zobaczymy, czy tym razem mieszkańcy wezmą los w swoje ręce.
Wieś Marianów od połowy kwietnia 2017 roku nie ma sołtysa. Z funkcji tej zrezygnował ponad 1,5  roku temu Mariusz Błaszczykowski, który w piśmie do biura rady miejskiej argumentował swoją decyzję względami osobistymi.
- Mieszkańcy mojej miejscowości nie rozumieli, że pewne sprawy mają swój tryb urzędowy. Wymagali ode mnie, aby inwestycje były robione na już, a to nie jest takie proste – tłumaczył wtedy swoją decyzję Mariusz Błaszczykowski.
Na zebranie wiejskie w sprawie wyboru nowego sołtysa dotarło wtedy siedmiu na 96 uprawnionych do głosowania mieszkańców. Jak się okazało żadna z tych osób nie chciała przejąć obowiązków Mariusza Błaszczykowskiego.
Jak się okazuje, mieszkańcom Marianowa najprawdopodobniej odpowiada ten stan. Mimo ogłoszeń o organizowanym zebraniu, na piątkowym spotkaniu w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu nie pojawił się żaden z mieszkańców tej miejscowości. Samorząd planuje wyznaczyć nowy termin wyborów. Nie wiadomo jednak z jakim skutkiem.
Okazuje się, że prawo nie reguluje sytuacji wiejskiego bezkrólewia. Nie powołuje się żadnego komisarza, ani zastępcy, a wieś rządzi się sama.
POK

Ostatnio zmienianywtorek, 08 styczeń 2019 12:11
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja