Walentynki w kolorze pomarańczowym

Walentynki w kolorze pomarańczowym

Kilka dni temu świętowaliśmy Walentynki. Tego dnia (14 lutego) oprócz koloru czerwonego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Grójcu pojawił się również kolor pomarańczowy – znak rozpoznawczy ratownika medycznego. Dzień zakochanych był okazją do celebrowania życia.

Dla uczniów klas 7a i 7d odbyło się profesjonalne, kilkugodzinne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Brali w nim udział również wychowawcy klas: Maria Czerwińska i  Paweł Młodziński. Szkolenie zostało przeprowadzone przez ratownika medycznego z Med Unit Ratownictwo Medyczne Radom. Uczniowie mieli możliwość w praktyce przećwiczyć na odpowiednich fantomach resuscytację krążeniowo - oddechową (RKO), nauczyć się jak bezpiecznie użyć defibrylatora AED, przećwiczyć układanie w pozycji bezpiecznej oraz poznać zasady właściwego postępowania w przypadku zadławienia oraz wielu innych urazów. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z zawodem ratownika medycznego oraz ze sprzętem ratowniczym.
Dziękujemy Mariuszowi Mazierskiemu z Med-Unit Ratownictwo Medyczne za organizację  szkolenia. Było to bardzo cenne i ważne doświadczenie.
Dziękujemy również Radzie Rodziców za wsparcie w w/w szkoleniu.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja