Z „Wiosną” do Grójca

Z „Wiosną” do Grójca

Partia „Wiosna” Roberta Biedronia zawitała do Grójca.

Rozszerzenie programu “Rodzina 500+”, alimenty ściągane jak podatki, odejście od gospodarki opartej na węglu, podwyższanie płacy minimalnej, zniesienie kontroli skarbowych oraz minimalna emerytura na poziomie 1600 zł – zapowiedzieli działacze partii podczas spotkania w Grójcu.
Bus „Wiosny” odwiedził Grójec w piątek, 21 lutego, na czele z Pauliną Piechna-Więckiewicz oraz Patrykiem Fajdkiem, liderem ugrupowania w regionie radomskim, by porozmawiać z mieszkańcami miasta o przyszłości Polski.
–  Partia działa dopiero miesiąc, a już dzisiaj w całym regionie radomskim jest kilkadziesiąt aktywnie działających sympatyczek i sympatyków, a w samym powiecie grójeckim kilkanaście osób – mówi Patryk Fajdek.
Koordynatorem „Wiosny” w powiecie grójeckim jest Mateusz Marlikowski, absolwent grójeckiego liceum, kandydat do rady miejskiej w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, radny młodzieżowej rady miejskiej.
– Po Kongresie Założycielskim ruszyliśmy w Polskę. Spotkania z ludźmi, w przeciwieństwie do innych partii, to dla nas nie pusty frazes, lecz naturalne środowisko. – dodaje Fajdek. –  Dlatego wyszliśmy na ulicę i tam rozmawialiśmy z mieszkankami i mieszkańcami Grójca, którzy przyjęli nas niezwykle ciepło.
Działacze „Wiosny” zapowiadają, że będą na ulicach Grójca, by rozmawiać z mieszkańcami o swoim programie. Powstaje on na podstawie sugestii oraz spostrzeżeń społeczeństwa. Jak podkreśla w rozmowie z „Jabłonką”, Patryk Fajdek, program jest swego rodzaju umową ze społeczeństwem, której realizacja pozwoli na wprowadzenie w Polsce prawdziwie europejskich standardów.
– Chcemy Polski, w której nikt nie jest pozostawiony z tyłu, w której nikt nie jest wykluczony. – dodaje lider „Wiosny” w regionie radomskim.
Partia rozpoczęła akcję Wiosenne Porządki, w ramach której planuje rozesłać kilka tysięcy pism w całej Polsce do urzędów gmin i spółek skarbu państwa, spółek miejskich z żądaniem ujawnienia zarobków na poszczególnych stanowiskach.
– Jesteśmy młodą partią, ale już dzisiaj podejmujemy ważne dla społeczeństwa inicjatywy – podkreśla Patryk Fajdek.

Ostatnio zmienianywtorek, 19 marzec 2019 12:48
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja