Bliżej policji

Bliżej policji

Uczniowie grójeckich podstawówek najlepsi w wiedzy na temat policji.

Blisko 40 dzieci ze szkół z terenu gminy Grójec zmierzyło się w teście wiedzy na temat policji i teście sprawnościowym. Konkurs z okazji 100-lecia policji wygrali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1.
Pomysłodawczynią oraz główną realizatorką konkursu była grójecka dzielnicowa asp. szt. Ewelina Kozdruj. Zaangażowała ona uczniów grójeckich podstawówek do pogłębienia wiedzy na temat policji. W skład komisji konkursowej wchodził Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Korczak oraz jego Zastępca asp. szt. Sławomir Kortus.
Formuła konkursu zbliżona była do testów jakie musi przejść kandydat do pracy w tej właśnie formacji. Rywalizacja składała się z testu wiedzy na temat policji i umundurowania jej funkcjonariuszy oraz testu sprawnościowego. 
–  Moim celem było zbliżenie dzieci do funkcjonariuszy policji, złagodzenie ich wizerunku – mówi dzielnicowa, Ewelina Kozdruj. – Dzięki konkursowi uczniowie poznali tajniki naszej pracy. Edukacja sprawiła, że są teraz bliżej nas.
W teście z wiedzy o historii policji zmierzyło się dziewięć drużyn, składających się z czterech osób z klas piątych i szóstych. Konkurs był okazją, by uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat przepisów, sprzętu i umundurowania przygotowanej przez dzielnicową. Tematyka nawiązywała nie tylko do historii policji, ale też jej zadań. W konkursie udział wzięli uczniowie z czterech szkół podstawowych gminy Grójec. Drużyny musiały rozwiązać test wiedzy, składający się z dwudziestu pytań. Następnie odbył się drugi etap turnieju, tym razem test sprawności fizycznej przypominający test przeprowadzany podczas egzaminów wstępnych do pracy w policji.
– Test sprawnościowy był niemal identyczny, jak ten przeprowadzany dla kandydatów do pracy w policji – dodaje Ewelina Kozdruj. – Dzięki współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego dostosowaliśmy tor przeszkód do możliwości sprawnościowych uczniów.
Kolejna ostatnia część zmagań młodzieży odbyła się podczas pikniku służb mundurowych w dniu 22 maja, podczas którego uczestnicy rozpoznawali elementy umundurowania policjantów.  Pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grójcu, trzecie miejsce przypadło młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grójcu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali puchary, dyplomy, nagrody i upominki.
– Uczniowie byli świetnie przygotowani i bardzo zaangażowani – relacjonuje Ewelina Kozdruj. – Cieszę się, że dzięki wiedzy o naszej formacji poszerzyli swoje horyzonty.
Pomysłodawczyni konkursu zapowiada realizację kolejnych jego etapów w następnych latach.
– Być może poszerzymy jego zakres i będą ze sobą rywalizowały dzieci z powiatu grójeckiego – przyznaje dzielnicowa Kozdruj.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja