Dla przyszłych mistrzów sportu

Dla przyszłych mistrzów sportu

Do końca listopada uczniowie zaborowskiej podstawówki będą mieli do dyspozycji boisko trawiaste wraz z infrastrukturą do skoków w dal.

Belski samorząd już wkrótce wyłoni wykonawcę inwestycji polegającej na budowie boiska trawiastego wraz z rozbiegiem i zeskocznią do skoku w dal. Obiekt powstanie przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zaborowie. Obecnie funkcjonuje tam prowizoryczne boisko z dziko rosnącą trawą. Obiekt będzie służył uczniom oraz mieszkańcom miejscowości.
– Boisko będzie nawadniane, aby utrzymać je w wysokim standardzie – mówi Władysław Piątkowiski, wójt Belska Dużego. 
Po powrocie z wakacji uczniowie zaborowskiej podstawówki będą mieli do dyspozycji boisko trawiaste o wymiarach 35 x 65 m, z piłkochwytami oraz dwoma boksami dla drużyn z 12 miejscami siedzącymi dla każdej. W ramach budowy przy jednym z dłuższych boków boiska powstanie również rozbieg wraz z zeskocznią do skoku w dal. W ramach zadania przewidziano również wykonanie trybuny – jednego rzędu miejsc dla 50 osób.
Władze gminy na realizację zadania otrzymały dotację z budżetu województwa mazowieckiego „Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019 w kwocie ponad 95 tysięcy złotych.
Pozostałe środki na inwestycję gmina zabezpieczy we własnym budżecie. W środę, 17 lipca odbyło się otwarcie ofert na realizację zadanie. Najwyższa wycena opiewa na kwotę ponad 568 000 zł, najniższa na 288 000 złotych. Po weryfikacji dokumentacji władze gminy podejmą decyzję o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego. Zgodnie z założeniami obiekt ma być gotowy do końca listopada.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja