Blok w rok

Blok w rok

Mieszkańców nowego bloku komunalnego przy ul. Kościelnej dzieli już od zamieszkania tylko decyzja Powiatowego Nadzoru Budowlanego na użytkowanie.

W połowie listopada odbył się odbiór końcowy nowego budynku komunalnego przy ul. Kościelnej w Grójcu. Samorząd złożył do Powiatowego Nadzoru Budowlanego dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już wkrótce 20 rodzin zamieszka w nowym bloku, który w przeciągu roku stanął w miejscu po byłej komendzie policji.

40 mieszkań pod klucz
Pierwszym etapem prac było wyburzenie starego budynku, w którym kiedyś funkcjonował ośrodek zdrowia a potem swoją siedzibę miała komenda powiatowa policji. W przeciągu roku wybudowano nowy obiekt o powierzchni użytkowej 932 m2.  Wybudowano w nim w większości lokale o wielkości średnio ok. 40 m2, na które składają się dwa pokoje plus kuchnia i wc. Zabezpieczy to potrzeby komunalne 20 rodzin.
Jak poinformował na swoim profilu facebookowym burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda, mieszkania otrzymają osoby z przeznaczonego do rozbiórki budynku przy ul. Mogielnickiej 6, z eksmisji, a także ubożsi mieszkańcy Grójca, którzy z uwagi na zły stan zdrowia wymagają mieszkań o wyższym standardzie. Władze Grójca informują również, że jednym z kryteriów przyznania lokum przy ul. Kościelnej, jest nienaganna dbałość o dotychczasowe miejsce zamieszkania, a także niezaleganie z opłatami.

Postawili od zera
O planach budowy nowego obiektu przy ul. Kościelnej na potrzeby komunalne informowaliśmy już w listopadzie 2017 roku. Wtedy ówczesne władze Grójca rozpatrywały możliwość remontu budynku byłego ośrodka zdrowia, lub budowę bloku od zera. Po wykonaniu szeregu ekspertyz okazało się jednak, że przebudowa starej komendy oraz dostosowanie jej do obecnych wymagań byłoby bardzo kosztowne.
– Obowiązek zapewnienia mieszkań komunalnych narzuciły na samorządy sądy – mówił wówczas Jacek Stolarski, ówczesny burmistrz Grójca. – Jesteśmy zobligowani do zabezpieczenia lokum osobom, które są eksmitowane ze swoich dotychczasowych mieszkań. Standard nowego budynku będzie na bardzo wysokim poziomie.
W przeciągu roku przy ul. Kościelnej stanął trzykondygnacyjny blok wraz z poddaszem użytkowym. Inwestycja pochłonęła blisko 3,5 mln złotych.
POK

Ostatnio zmienianyczwartek, 07 listopad 2019 09:36
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja