Na swojego patrona wybrali Jana Pawła II

Na swojego patrona wybrali Jana Pawła II

Finał starań podstawówki w Częstoniewie o nadanie szkole imienia.

Podczas poniedziałkowej sesji rady miejskiej w Grójcu radni pochylili się nad uchwałą w sprawie nadania imienia Publicznej Szkole Podstawowej w Częstoniewie.
Placówka do 2009 roku nosiła imię Bolesława Skowrońskiego, działacza komunistycznego. Decyzją ówczesnej dyrekcji zostało ono zniesione i szkoła nie miała swojego patrona. Mimo to już od lat duchowo związana była z osobą Jana Pawła II. Społeczność szkoły bierze aktywny udział w uroczystościach Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszewie, organizuje Dzień Papieski, apele związane z sylwetką Papieża Polaka.
– W naszej gminie żadna placówka nie ma takiego patrona – mówi Ewa Głowacka, dyrektor PSP w Częstoniewie. – Dzieci dużo wiedzą na temat Jana Pawła II i nie widzieliśmy innej postaci, która mogłaby być patronem tej placówki.
Wybór Jana Pawła II na patrona szkoły w Częstoniewie poprzedziły rozmowy z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. Sporządzono w tym celu także ankietę.
– Większość osób opowiedziała się za Janem Pawłem II – dodaje Ewa Głowacka – Podjęliśmy stosowne uchwały i przekazaliśmy dokumenty radzie miejskiej.
Propozycję poparła Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz Rada Pedagogiczna.
Uroczyste nadanie imienia placówce planowane jest na 18 maja, w dniu narodzin Papieża Polaka. 
– Mamy już zarys uroczystości, musimy także pomyśleć o sztandarze – planuje dyrektor szkoły w Częstoniewie.
W Polsce działają tysiące szkół i przedszkoli, którym patronuje Jan Paweł II. W ciągu dziesięciu lat od śmierci papieża przybyło ich ponad pół tysiąca. W powiecie grójeckim placówka z patronem Papieżem Polakiem funkcjonuje w Kruszewie (gm. Pniewy), Machcinie (gm. Chynów), oraz Belsku Dużym. Jan Paweł II patronuje również kompleksowi sportowemu w Mogielnicy.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja