Logo
Wydrukuj tę stronę

Mamy Marszałka

Mamy Marszałka

Stanisław Karczewski, chirurg z Nowego Miasta nad Pilicą został Marszałkiem Senatu RP IX kadencji. Wyboru dokonano wczoraj.

W czwartkowe popołudnie odbyło się pierwsze posiedzenie Senatu IX kadencji. Senatorowie wybrali marszałka izby oraz wicemarszałków. Sprawdziły się rokowania oraz przeczucia wielu osób, że Marszałkiem Senatu zostanie Stanisław Karczewski, chirurg z Nowego Miasta nad Pilicą, który został wybrany senatorem po raz czwarty, a w ubiegłej kadencji był wicemarszałkiem Senatu.
- To będzie bardzo dobry marszałek - skomentował wybór prezydent Andrzej Duda.

Za powierzeniem Karczewskiemu funkcji Marszałka Senatu RP opowiedziało się 93 senatorów, 1 był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

- Czuję wielką odpowiedzialność, to wielkie wyróżnienie, za które państwu serdecznie dziękuję - mówił po wyborze Karczewski. - I dzięki naszej pracy, naszej współpracy jestem przekonany, że podniesiemy rangę Senatu, że spowodujemy, że Senat wyjdzie z takiego cienia, w którym znajduje się w stosunku do Sejmu. Bo Sejm i Senat to takie centrum polskiej demokracji, serce polskiej demokracji.

Stanisław Karczewski w tegorocznej kampanii wyborczej do parlamentu został szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
Wśród kandydatów do Senatu RP z powiatu grójeckiego cieszył się największym poparciem - 53,32 proc./ 19490 głosów.
Stanisław Karczewski wygrał w gminach: Chynów, Warka, Błędów, Goszczyn, Mogielnica oraz Nowe Miasto nad Pilicą.


Paulina Omen-Klepacz

Ostatnio zmienianyniedziela, 10 styczeń 2016 15:59
Jabłonka - Gazeta informacyjno-reklamowa. Aktualizacja strony: Paulina Omen-Klepacz. Aktualizacja techniczna: Dariusz Nowakowski. Strona stworzona dzięki Joomla.