Największe jabłko wyrosło w Belsku Dużym

Największe jabłko wyrosło w Belsku Dużym

Pierwsze gminne Święto Jabłuszka w Belsku Dużym.

Czy produkcja jabłek oraz życie sadownika może być tematem gry planszowej? Uczniowie szkół z terenu gminy Belsk Duży udowodnili, że tak. Przygotowali na I gminne Święto Jabłuszka kilka gier planszowych, wykazując się przy tym ogromną znajomością profesji sadowniczej.
Gracze musieli wykazać się znajomością odmian jabłek, lub za zebraną gotówkę kupić udziały w grupie producenckiej, inni natomiast borykali się z nowym nasadzeniem po ostrej zimie i musieli odstać dwie kolejki, zanim wrócili do gry. Na planszach strefy „zaorane pole”, lub pole po wizycie dzików. W roli pionków…
mini ciągniki sadownicze lub kolorowe jabłuszka. Przygotowane przez uczniów gry planszowe brały udział w jednym z konkursów zorganizowanych z okazji I gminnego święta Jabłuszka. 
Społeczność belskiej podstawówki czci owoc, który jest wizytówką powiatu grójeckiego już od siedmiu lat, organizując corocznie święto jabłuszka. W tym roku wspólnie z samorządem Belska Dużego zorganizowali pierwsze gminne święto, którego bohaterem było jabłuszko, a do udziału w zabawie zaprosili dzieci i młodzież ze wszystkich szkół z terenu gminy Belsk Duży.
Przez pięć dni począwszy od 13 listopada odbywały się liczne konkursy, m.in. piosenki o jabłuszku, plastyczny, a także na największe jabłko. Muzycznymi talentami w piosenkach związanych z jabłkiem popisywali się najmłodsi uczniowie belskich szkół, pięcio i sześciolatki. Najbardziej rozśpiewane i obyte ze sceną okazały się uczennice podstawówki z Łęczeszyc oraz przedszkola ze Starej Wsi. Starsze dzieci z klas I-III w oparciu o przeczytaną bajkę (oczywiście bohaterem było jabłko) musiały wykonać pracę plastyczną. Tutaj bezkonkurencyjni okazali się uczniowie podstawówki w Zaborowie, którzy „zgarnęli” nagrody za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Poziom wykonanych prac zaskoczył jury, które przyznało również kilka wyróżnień.
W konkursie „Gra planszowa – jabłkowa kraina pełna przygód” podium należało do uczniów podstawówki w Belsku Dużym, którzy otwierali i zamykali listę zwycięzców, drugie miejsce zdobyli uczniowie z Łęczeszyc.
Największym jabłkiem o obwodzie 38 cm mógł poszczycić się Jan Bałut z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, który wygrał konkurs na największe jabłko.
Wszystkie prace biorące udział w konkursie ocieniało niezależne jury w skład którego wchodziły: Maria Walewska-Żółcik dyrektor GZOPO, Renata Ostatek sekretarz gminy Belsk Duży, Ewa Łubińska przewodnicząca komisji Oświaty oraz Paulina Omen-Klepacz redaktor naczelna gazety „Jabłonka”. 
Za rok spotkamy się w innej szkole z terenu gminy Belsk Duży na II gminnym święcie Jabłuszka. Przed uczniami wysoko zawieszona poprzeczka, przed jury również…
KO

Ostatnio zmienianyczwartek, 23 listopad 2017 09:01
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja