Wspierają elektryczne pasje

Wspierają elektryczne pasje

Od maja wolontariusze PGE rozpoczęli działania w ramach V edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy. Z tej okazji w 14 województwach realizowanych jest 50 autorskich projektów pracowników grupy kapitałowej PGE.

Aby móc zrealizować swój projekt, wolontariusze najpierw uczestniczyli w konkursie, do którego zgłoszono 111 aktywności. Każdy z 50 najwyżej ocenionych projektów otrzymał od Fundacji PGE dofinansowanie w kwocie 5 tys. zł na realizację zaplanowanych zadań.
Pracownicy na co dzień zatrudnieni w PGE Dystrybucja realizują 14 projektów wolontariackich, z czego aż 4 na terenie działania Oddziału Skarżysko-Kamienna. Jednym z nich jest projekt realizowany w Belsku Dużym, gdzie zespół zmodernizował pracownię fizyczną w Publicznej Szkole Podstawowej. Jak na energetyków przystało, prace obejmowały zagadnienia elektryczne. Na każdej ławce w pracowni wolontariusze zamontowali zaciski do podłączenia obwodów wraz z miernikami wskazującymi wartość napięcia. Całą instalację podłączono pod zasilacz 12-24V obsługiwany przez nauczyciela. Ławki zostały odnowione, a w pracowni pojawiły się inne elementy dydaktyczne – podświetlane tablice z rodzajami prawdziwych kabli i izolatorów. Prócz tego wolontariusze zamontowali na zewnętrznej ścianie szkoły panel fotowoltaiczny, który w słoneczne dni będzie zasilał „zieloną energią” zamontowaną instalację.
Na zakończenie projektu wolontariusze planują organizację konkursu międzyklasowego polegającego na zbudowaniu wskazanych obwodów elektrycznych. Ten edukacyjny projekt ma na celu rozbudzenia „elektrycznych” pasji wśród uczniów.
Program wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” organizowany jest przez Grupę Kapitałową PGE oraz Fundację PGE. Jego głównymi celami są aktywizacja i integracja pracowników z lokalnymi społecznościami oraz rozwój postaw prospołecznych wśród pracowników PGE. Do tej pory, przez 4 lata trwania programu PGE „Pomagamy”, wolontariusze z Grupy Kapitałowej PGE zrealizowali 160 prospołecznych projektów na terenie całej Polski. Poświęcili ponad 42 tys. godzin swojego czasu wolnego, a także zmobilizowali współpracowników oraz rodziny, aby stworzyć coś dobrego i wprowadzić trwałe pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu. 

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 czerwiec 2018 10:40
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja