Wojewódzkie wsparcie dla belskich druhów

Wojewódzkie wsparcie  dla belskich druhów

Strażackie remonty dofinansowane przez Urząd Marszałkowski.

Strażacy ochotnicy z jednostek w Belsku Dużym oraz Lewiczynie będą mogli wymienić dach na strażnicy oraz wyremontować i wyposażyć kuchnie w obu remizach. Zadania kwotą ponad 43 tysięcy złotych dofinansuje Urząd Marszałkowski. Resztę kosztów pokryje belski samorząd.
21 czerwca władze Belska Dużego podpisały z Urzędem Marszałkowskim umowę na dotację zadań gminnych w ramach programów Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018 oraz Mazowieckie Strażnice OSP 2018. Do belskich jednostek OSP trafią ponad 43 tysiące złotych. Urząd Marszałkowski wesprze ochotników z Lewiczyna oraz Belska Dużego. Ci pierwsi otrzymają środki na wymianę dachu na strażnicy oraz remont i wyposażenie kuchni. Wspólny koszt zadań to 168 tysięcy złotych, z czego ponad 33,7 tysiąca złotych pokryje dotacja. Strażacy z Belska Dużego kwotę w wysokości 20 tysięcy złotych przeznaczą na zakup wyposażenia kuchni w strażnicy. (10 tysięcy złotych będzie pochodziło z Urzędu Marszałkowskiego). Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu belskiego samorządu.
– Dach na strażnicy w Lewiczynie jest w fatalnym stanie – mówi Bogusław Sikorski, przewodniczący rady gminy w Belsku Dużym. – Kuchnie natomiast to pomieszczenie z poprzedniej epoki, które wymagają modernizacji.
Z uwagi na duży zakres prac związany z remontem dachu na remizie w Lewiczynie, belski samorząd już w ubiegłym roku zakupił część materiałów, by w tym roku przeprowadzić jego naprawę.
– Dzięki temu zabiegowi rozłożyliśmy koszty wykonania nowego dachu w czasie – dodaje Sikorski.
POK

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja