100 urodziny Jadwigi Miszczak

100 urodziny Jadwigi Miszczak

W dniu 8 sierpnia 2018 swoje setne urodziny świętowała mieszkanka Łęczeszyc pani Jadwiga Miszczak. Ten wyjątkowy dzień, jubilatka spędziła w gronie rodziny i licznie przybyłych gości.

Podczas uroczystości jubilatka nie kryła wzruszenia i radości z odwiedzin i powinszowań. Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Janina Ciamarczan złożyli gratulacje oraz życzyli dalszych, długich lat życia spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. List gratulacyjny z okazji setnych urodzin od Premiera Mateusza Morawieckiego odczytał szef delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski. Życzenia składała także przedstawicielka oddziału KRUS w Grójcu. Jubilatka otrzymała od zaproszonych gości mnóstwo życzeń i kwiatów.
Setna rocznica urodzin stała się także doskonałą okazją do wspomnień z najważniejszych wydarzeń w życiu jubilatki. Pani Jadwiga urodziła się w Przyłuskach pod Białą Rawską. Skończyła szkołę w Nowym Mieście nad Pilicą. Dziadek pani Jadwigi Walery Kostecki brał udział w Powstaniu Styczniowym, razem z rodziną został wywieziony na Syberię. Tam właśnie poznali się rodzice pani Jadwigi Stanisław i Weronika Kosteccy. Po powrocie z Syberii jako córka rządcy w majątku Przyłuski wiodła szczęśliwe życie w wolnej Polsce. Pamięta nianie, guwernantkę i jazdy bryczką do kościoła w Nowym Mieście. Tu poznała swojego męża. Razem mieszkali w Warszawie, do Łęczeszyc trafili uciekając przed wojenną zawieruchą.
W Łęczeszycach pracowała jako pielęgniarka z położną Franciszka Skowrońską. Tu spędziła swoje dalsze życie prowadząc gospodarstwo rolne. Doskonale pamięta czas wojny i trudny okres powojenny.

Pani Jadwiga urodziła 4 córki (1 zmarła). Doczekała się 6 wnuków i 11 prawnuków. Obecnie jubilatka cieszy się dobrym stanem zdrowia i jest w pełni samodzielna, może pochwalić się doskonałą pamięcią. Jak mówi rodzina, Pani Jadwiga nie może obejść się bez codziennej filiżanki kawy. Jej receptą na długowieczność jest pogoda ducha i uśmiech.

Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja