Pochwalili się halą

Pochwalili się halą

Uroczyste otwarcie hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

W czwartek, 27 września w ręce społeczności lokalnej oddano halę sportową, obiekt na który z niecierpliwością czekali miłośnicy sportu z terenu gminy Belsk Duży.
–Potrzeba budowy tego obiektu była sygnalizowana przez społeczność naszej gminy – mówi Bogusław Sikorski, przewodniczący rady gminy w Belsku Dużym. – Możemy nieskromnie powiedzieć, że jest to jeden z ładniejszych obiektów w województwie radomskim.

Inwestycyjna wygrana
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie marszałek Senatu Stanisław Karczewski, kardynał Kazimierz Nycz, radny sejmiku województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak, gospodarz gminy wójt Władysław Piątkowski, Bogusław Sikorski przewodniczący rady gminy, Ewa Łubińska przewodnicząca Komisji Oświaty, Maria Walewska–Żółcik dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych oraz dyrektor gimnazjum Janina Pawełek.
– Hala jest imponująca – mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. – To niezwykłe, że w niedużej miejscowości mamy tak wspaniały obiekt. Cieszę się, że rodzice, nauczyciele oraz lokalne władze stawiają na sport.
Słów uznania na temat obiektu nie krył również Leszek Przybytniak.
– Samorząd oraz mieszkańcy są dzisiaj wygrani – mówił. – Macie do dyspozycji fantastyczny obiekt. Życzę, aby kolejne inwestycje były równie udane.
– Są to ryzykowne inwestycje, bo wiążą się z dużą odpowiedzialnością – podsumował Władysław Piątkowski, wójt Belska Dużego. – Mieszkańcom dziękuję za cierpliwość, natomiast radzie gminy za uchwałę, bo za nią poszły pieniądze.

Sport w czasie i liczbach
Motorem napędowym budowy hali była uchwała belskich radnych, którzy ponad trzy lata temu jednogłośnie opowiedzieli się za potrzebą wzniesienia obiektu. Halę sportową w Belsku Dużym zaprojektowała firma Witold Malmon WM Projekt, a na jego podstawie obiekt wybudowała korporacja Budowlana Darco z Radomia.
W przeciągu nieco ponad dwóch lat w sąsiedztwie gimnazjum stanął budynek hali sportowej o powierzchni użytkowej ok. 1600 m2, w którym do dyspozycji miłośników sportu są boiska do gier w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę, a także zaplecze z szatniami, sanitariatami, salami gimnastyki korekcyjnej, siłownia, pokój instruktorów oraz magazyny na sprzęt. Obiekt posiada widownię na 150 miejsc i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Inwestycja w belski sport kosztowała ponad 4,8 mln złotych, a zadanie wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 2,3 mln złotych. Swój wkład w kulturę fizyczną ma również firma Ferrero Polska, która ma swój zakład w Belsku Dużym. Słodkim prezentem było wyposażenie sali fitness, która niczym nie odbiega od profesjonalnych klubów. Sprzęt czyszczący ufundowała firma Döhler Polska Sp. z o.o. z Kozietuł.
To jeszcze nie koniec inwestycji. Hala w najbliższym czasie zostanie wyposażona w system alarmowy, a także monitoring wizyjny.
Na terenie obiektu w dniach 1-4 października odbył się tydzień sportu, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej ze wszystkich placówek z terenu gminy Belsk Duży.
Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja